Dark mode na Gmaila już zadebiutował - zarówno na Andrioda, jak i iOS

Dark mode na Gmaila już zadebiutował - zarówno na Andrioda, jak i iOS

Opublikowano 25.09.2019 21:17 -


Wzrastający trend wykorzystywania trybu ciemnego w licznych aplikacjach sprawił, że i Google zainteresował się tą technologią. Najpierw została ona wprowadzona do systemu Android 10, jaki zadebiutował niedawno na rynku. Zapewne wielu z Was miało okazję już testować nową funkcję i mogłoby podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami, jednak wśród czytelników nadal są użytkownicy Androida, którzy aktualizacji jeszcze się nie doczekali. Właśnie naprzeciw potrzebom takich osób wychodzi Google, wprowadzając dark mode do Gmaila.

Warto wspomnieć, że poza systemem Android, wraz z najnowszą aktualizacją trybu ciemnego doczekali się także użytkownicy iOS’a. Nie każdemu jednak przypadła możliwość korzystania z 13 wersji systemu, dlatego osoby korzystające z poczty Google będą miały okazję dostosować ustawienia do swoich potrzeb bezpośrednio w aplikacji. Dark mode w Gmailu jest więc kolejną aplikacją, która ma sprzyjać wszystkim wielbicielom ciemnych motywów.

Premiera dark mode w Gmailu na urządzeniach mobilnych

Google zaprezentował swój tryb ciemny zaledwie wczoraj. Dostosował go w swojej aplikacji mobilnej zarówno do potrzeb użytkowników Androida, jak i iOS’a, dzięki czemu wszystkie osoby nieposiadające najnowszych wersji systemu również będą mogły cieszyć się ciemnym motywem. Jeśli jednak jesteście szczęśliwymi posiadaczami Androida 10 czy iOS 13, korzystając z dark mode, aplikacja sama dostosuje się do ustawień głównych. Google zastosowało również ciekawe rozwiązanie w swoich smartfonach Pixel, po uruchomieniu trybu oszczędzania energii bowiem, Gmail automatycznie przełączy się na ciemny motyw.

Jak ustawić dark mode we własnym smartfonie?

Posiadacze smartfonów bez niezbędnej aktualizacji zezwalającej na ciemny motyw, muszą samodzielnie przestawić tryb działania aplikacji. Aby sprawdzić, czy dark mode w Gmailu jest już dostępny dla konkretnego telefonu, należy wejść w aplikację. Później wystarczy znaleźć ustawienia oraz poszukać przycisku „motyw”. Jeśli wyświetli Wam się opcja ciemna, to koniecznie sprawdźcie jej działanie! Jeśli jednak do tej pory nie pojawiła się w Waszych smartfonach, musicie cierpliwie poczekać. Google poinformowało, że wprowadzenie dark mode na każde urządzenie może potrwać około 15 dni.

Coraz więcej aplikacji dostępnych jest w trybie nocnym i bez aktualizacji systemowych. Wynika to z faktu, że nie każdemu użytkownikowi przysługuje możliwość zmiany systemu operacyjnego. Twórcy aplikacji chcą się jednak pokazać od jak najlepszej strony. Nie musicie się więc obawiać, jeśli do tej pory nie pojawiły się u Was żadne aktualizacje. Prawdopodobnie niebawem będziecie mogli cieszyć się z Gmaila w trybie ciemnym.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl