A tak zupełnie poważnie, to trafiając na jeden z artykułów w serwisie The Next Web, trafiłem na dość zaskakujący moduł do ankiet. Zadanie jego było oczywiście typowe, zbieranie i gromadzenie informacji od użytkowników, na podstawie wybranych odpowiedzi. To co jednak odróżnia je od znanych Wam narzędzi, to samo opakowanie, które moim zdaniem po drobnych customizacjach wygląda naprawdę interesująco.

Zrzut ekranu 2015-06-24 o 20.37.24

Jak się prezentuje zobaczycie pod tekstem, natomiast jeśli chodzi o możliwości, to dzięki Apester możecie utworzyć standardową sondę, ale nie tylko. Prócz tego jest także wieloetapowy quiz, test osobowości (czyli nieco bardziej rozbudowany quiz) czy nawet Video Quiz, który wygląda bardzo interesująco, nie jest jednak dostępny. Potrzebne jest kolejne zaproszenie. Cuda.

Co ciekawe, Apester jest dostępne także w języku polskim, niestety fonty w ankiecie polskich ogonków jednak nie lubią. W samym panelu prócz możliwości dodawania odpowiedzi i pytań, w ciekawy sposób zarządza się tłem poprzez scroll myszą. Gdyby Wasza sonda okazała się większa lub wielopoziomowa, wystarczy dodać kolejną kartę z pytaniami/odpowiedziami, bardzo wygodne. Implementacja na kilka sposobów: poprzez HTML5 (niezbędne dodanie skryptu w nagłówku), poprzez wtyczkę do WordPress lub standardowo znienawidzony iframe.

Przez najbliższy czas zamierzam Was nieco tym narzędziem pomęczyć, bo jak zapewniają twórcy generuje on potężne konwersje. Szczerze mówiąc mimo tego, że Apester wygląda interesująco i niebanalnie, jestem ciekawy jak brutalna będzie rzeczywistość. Co z responsywnością i czy oby na pewno wszystko będzie za darmo? Z pewnością wyjdą smaczki, póki co zapraszam do testu i wzięcia udziału w poniższej sondzie :-)