IMG_3209

Temat przewodni to Facebook dla osób prywatnych dla małej firmy i przede wszystkim korzyści jakie z niego  płyną. Szkolenie trwało blisko 10h, gdzie przybliżyliśmy także tajniki tworzenia, zarządzania reklamami. To doskonałe uczucie, zobaczyć fascynacje osób, które pierwszy raz zobaczyły ten serwis i możliwości jakie ono ze sobą niesie. Pierwszy zachwyt pojawił się, kiedy osoba będąca na szkoleniu uświadomiła sobie, że cała masa znajomych z popularnego fejsbuka już korzysta.

IMG_3208

Z drugiej strony my jako prowadzący, zdaliśmy sobie sprawę, jak trudny może być początek z obsługą tego serwisu. Wracając do korzeni, kiedy założyłem sobie konto, pamiętam, że przekonywałem się do niego kilka miesięcy mając spory problem z poruszaniem się po tych wszystkich opcjach. Nie sposób było oczywiście pokazać każdy drobny szczegół podczas takiego szkolenia, ale najważniejsze że pokazaliśmy ideę i elementarne funkcje, tak by osoba która nie znała wcześniej fejsbuka nie dość, że umiała się po nim poruszać, to jeszcze by przestrzegała podstawowe zasady netykiety (spamowanie grami czy lubienie własnych wpisów ;-) ).

Ten cel sądząc po nastrojach został osiągnięty, a my z bagażem nowych doświadczeń z pewnością będziemy mogli dopisać kolejną pozycję do naszego DailyWebowego CV.

Warto także dodać, że sceneria także była niebanalna. Zdecydowanie zamki są lepsze niż tradycyjna sala szkoleniowa, chociażby z prostego względu: naturalnej klimatyzacji. Mieliśmy także spory komfort, gdyby komuś nasze szkolenia nie przypadły by do gustu, musiałby wydostać się przez takie okno. Nie muszę dodawać, że wszyscy zostali do końca? ;-)

IMG_3210


Posłuchaj nas!