DailyWeb na plaży #2 - aplikacje na nudę

Opublikowano 19.07.2016 9:49 -


Pogoda nie sprzyja spędzaniu wolnego czasu na plaży, stąd powinniśmy chyba zmienić nazwę tego minicyklu. Jakieś propozycje? Może DailyWeb w pochmurny dzień zza okien domku letniskowego? ;-)

Czy jednak leżymy na plaży skąpani w Słońcu, czy też akurat pogoda płata nam figle, jesteśmy narażeni na jedno: towarzystwo nudy. Co robić, jeśli wokół nas nie ma ciekawych miejsc do zwiedzania, czy innych możliwości spędzania wolnego czasu? Odpowiedź nasuwa się sama - skorzystać z pomocy smartfona. Poniżej kilka aplikacji, dzięki którym zabijemy nudę na urlopie (a przynajmniej mi się udało, polecam więc jedynie te sprawdzone przeze mnie). Aby korzystać z niektórych z nich, konieczne będzie zaangażowanie osób trzecich, co wiąże się ze wspólnym spędzaniem czasu z rodziną/przyjaciółmi. A mówią, że smartfony zabijają relacje interpersonalne...

1. Wattpad

Czym jest Wattpad? To coś w rodzaju biblioteki online, z tą różnicą, że prócz znanych dzieł, znajdziemy tu także niezależne teksty, stworzone przez samych użytkowników tej aplikacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - niezależnie, czy poszukuje fan fiction, ciekawych kryminałów, romantycznych historii, czy wzruszającej poezji. Dodatkowo, mamy możliwość komentowania przeczytanych tekstów oraz wchodzenia w interakcje z ich autorami. A może sam jesteś autorem? Opublikowanie własnej książki/opowiadania nie było jeszcze tak proste. Wattpad dostępny jest zarówno na Androida, iOSa, jak i w wersji desktopowej.

wattpad

2. Dlaczego?! Tajemnicze zagadki

Jeśli kiedykolwiek grałeś w "Czarne historie", ta mobilna gra jest właśnie dla Ciebie. Co ważne, aby dobrze się przy niej bawić, potrzebne jest kilka osób - to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Zasady są proste - jeden z graczy zostaje Mistrzem Gry - czyta na głos treść zagadki, a potem w ciszy poznaje jej rozwiązanie. Następnie pozostali gracze zadają pytania, na które dozwolonymi odpowiedziami są "tak" lub "nie". Gra kończy się, gdy gracze odgadną rozwiązanie tajemniczej zagadki. Niestety, nie udało znaleźć mi się odpowiednika tej gry w AppStorze, może ktoś z Was grał w podobną grę na iOSa?

dlaczego

3. Gry typu escape room

W sklepach z aplikacjami roi się od tytułów związanych z escape room. O co chodzi? W określonym czasie musisz uwolnić się z zamkniętego pokoju, rozwiązując logiczne zagadki. Ostatnio popularne stały się escape roomy przeniesione do rzeczywistości, więc może - jeśli spodoba Ci się wirtualna wersja - znajdziesz taki gdzieś w swojej okolicy? Świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu!

escape

4. Clash Royale

O Clash Royale na łamach DailyWeb było już kilkukrotnie. Kiedy Sebastian namówił mnie do zainstalowania tej gry na swoim urządzeniu, nie wiedziałem, że przeklnę ten dzień. Jak określiłbym Clash Royal? Totalny zabijacz wolnego czasu, idealny sposób na nudę. Dzięki możliwości tworzenia klanu możecie zagrać wspólnie ze swoimi najbliższymi - wystarczy dojść do trzeciego poziomu i utworzyć nowy klan lub dołączyć do naszego - DailyWebPL. Z tą grą trzy minuty (tyle trwa jedna rozgrywka) mijają w mgnieniu oka!

clash

5. Krzyżówki

Nie musisz kupować już tradycyjnych magazynów z krzyżówkami, by móc ćwiczyć swój umysł! Wiele osób dziwi się, że na swoim smartfonie mam zainstalowane tego typu aplikacje. Jeśli korzystacie z Androida polecam Wam Krzyżówki od Benjamina Lochmanna, użytkownikom iOSa zaś Panoramy Free autorstwa Tomasza Szera. W sklepach z aplikacjami pełno tego typu aplikacji, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.

krzyzowki

6. Pokemon Go

Aplikacja w zestawieniu pojawiła się trochę pół żartem, a trochę pół serio. Nie mogliście o niej nie słyszeć - w ostatnich dniach robi furorę, liczba jej użytkowników przekroczyła liczbę użytkowników Tindera. A wszystko dzięki połączeniu świata wirtualnego, ze światem realnym i odwołania się do kultowych już Pokemonów. Na Facebooku tworzone są wydarzenia, w których ludzie umawiają się na grupowe szukanie Pokemonów - dlaczego więc by nie dołączyć i przy okazji zapoznać się z nowymi osobami?

pokomen

To aplikacje, które w ostatnich dniach nie pozwoliły mi umrzeć z nudów. Nie zapominajcie, że w sklepach z aplikacjami pełno jest ciekawych pozycji, dzięki którym możecie zapewnić sobie nieco rozrywki w niesprzyjającą urlopowaniu pogodę lub umilić sobie czas, leżąc na plaży. Zachęcam do dzielenia się Waszymi ulubionymi tytułami w komentarzach - z chęcią sprawdzę je w wolnej chwili!

Wieści z Rozładowani.pl