DailyWeb działa jeszcze szybciej

DailyWeb działa jeszcze szybciej

Opublikowano 25.02.2016 20:47 - 33


Ostatni czas dla jeśli chodzi o wydajność naszego hostingu nie był zdecydowanie najlepszy. Wszystko za sprawą problemów, które nasz operator hostingowy Zenbox.pl miał ze stabilnością działania. Powody były różne, głównie problemy spowodowane były atakami typu DDoS na infrastrukturę w której znajduje się Zenbox. Przytrafiały się także inne, dość irytujące sytuacje jak mniejsza stabilność działania silnika bazy danych, czy problemy z wydajnością.

Wczoraj jednak w poście na Facebooku informowałem, że w godzinach nocnych DailyWeb zostanie przesunięte na nową maszynę w ramach hostingu Zenbox. Udało się, poszło sprawnie i bez większych problemów. Dlatego też miło mi ogłosić, że powinniście odnotować nową jakość działania DailyWeb. By jednak być bardziej precyzyjnym, prędkość ładowania się DW powinna zauważalnie się zwiększyć.

Nie ukrywam, że cieszy mnie to bardzo, gdyż decyzja o przenosinach DailyWeb na nowy hosting była już właściwie podjęta. Mam jednak nadzieję, że wspomniane sytuacje były i pozostaną zmorami przeszłości, a sam Zenbox, który ostatnio podupadł na opinii, podniesie się i wróci do jakości do której nas przyzwyczaił. Warto zaznaczyć, że pomimo wspomnianych problemów, czas reakcji konsultantów pozostawał niezmiennie na wysokim poziomie, a to nie pozostaje bez znaczenia szczególnie w sytuacjach kryzysowych.

Póki co nigdzie się nie ruszamy, ale z wytężoną uwagą będziemy patrzeć im na ręce. Mam nadzieję, że także i Wy zauważycie realną różnicę.

Wieści z Rozładowani.pl