Czyżby definitywny upadek Grono.net?

Czyżby definitywny upadek Grono.net?

Opublikowano 2.07.2012 9:00 -


Pamiętam czasy kiedy, by dostać się do zamkniętej społeczności serwisu Grono.net, trzeba było się nieźle na gimnastykować. Serwis w latach swojej świetności nie udostępniał otwartej rejestracji a samo zdobycie zaproszenia było dość trudne. Oczywiście w końcu się udało i zostałem użytkownikiem tego pierwszego w naszym kraju portalu społecznościowego.

Jak jednak sytuacja serwisu prezentuje się dziś? Wygląda na to, że dość kiepsko. Pod adresem grono.net widać informacje o zaparkowanej domenie a w sieci pojawił się nowy serwis z logiem Grono, pod adresem grono.net.pl

Uważam, że to dość zaskakujący obrót spraw, głównie dlatego że wraz z pojawieniem się nowych inwestorów, pojawiło się światełko w tunelu. Swego czasu serwis rozwijał się prężnie, jednak w którymś momencie zabrakło pomysłu na to w której stronę powinien pójść. Konkurencja w postaci chociażby NK była bezlitosna, odbierając część użytkowników. Teraz pojawia się pytanie czy to definitywny koniec serwisu czy jeden z etapów jego reanimacji? Przedstawiciel firmy Red Sky (firma która w zeszłym roku zainwestowała w serwis) wspominał, że Grono zyska nowe funkcjonalności i będzie dalej rozwijane.

Przyszłość serwisu maluje się czarnymi barwami o ile już nie został uśmiercony. Pytanie jak ma się do tego nowy serwis pod adresem grono.net.pl. Ma on służyć wymianie plików między użytkownikami. Być może to baza do której powstanie zupełnie nowa społeczność? Niemniej szkoda, że nasz rodzimy produkt i to w dodatku, ten który wytyczył szlaki polskiego internetu, skończył swoją działalność właśnie w taki sposób.

Wieści z Rozładowani.pl