Czy wszystkie słuchawki nadają się do grania? Moim zdaniem nie. Są modele, które doskonale sprawdzają się przy odtwarzaniu muzyki, ale zdecydowanie gorzej radzą sobie z dźwiękami z wirtualnych światów. Nie będę ukrywał, że wszystkie opisane przeze mnie na łamach DailyWeb słuchawki przeszły test gry. Wybierałem takie tytuły, w których dużo się dzieje, aby sprawdzić, jak dany sprzęt radzi sobie z większym zagęszczeniem dźwięków.

Obecnie testuję Kygo Xenon, bezprzewodowe słuchawki nauszne. Po wyjęciu z pudełka od razu sparowałem je z komputerem. Żadnych problemów. Połączenie zostało szybko nawiązane i jest piekielnie stabilne. Spaceruję w słuchawkach po mieszkaniu, bawię się z psem, idę zrobić sobie herbatę do kuchni, a muzyka cały czas mi towarzyszy. Siła połączenia i sygnału stanowią dla mnie jeden z kluczowych elementów bezprzewodowych słuchawek. Kygo Xenon gwarantują, że muzyka nie opuści odbiorcy nawet na moment. Producent deklaruje, że zasięg nadajnika wynosi 10 metrów. Sporo, ale warto pamiętać o tym, że na połączenie wpływają także różnego rodzaju przeszkody. Dlatego ta wartość może być inna w codziennym użytkowaniu.

Słuchawki spełniły moje potrzeby, ale zaznaczam, że głównie poruszałem się po mieszkaniu, więc w grę wchodzą tutaj odległości nie większe, niż 6 metrów.

Wiem, że wiele osób korzysta z przewodowych słuchawek także w trakcie różnych aktywności na świeżym powietrzu. Uważam, że takie zastosowanie w przypadku Kygo Xenon trudno mi uznać za słuszne. Przede wszystkim są duże. W trakcie spacerów wolę korzystać z mniejszych, często dousznych, urządzeń. Są znacznie wygodniejsze, gdy człowiek się rusza. Poza tym Kygo Xenon doskonale wygłuszają otoczenia, co może przełożyć się na różnego rodzaju urazy. Dlatego uważam, że są to słuchawki przede wszystkim do użytku domowego. W trakcie słuchania muzyki lub grania ich rozmiar nie przeszkadza, a porządny noise cancelling można uznać tylko i wyłącznie za plus.

Słuchawki testuję w domu, towarzyszą mi w trakcie codziennych obowiązków oraz służą za podstawowe źródło dźwięku w trakcie przemierzenia wirtualnych światów.

Postanowiłem, że moje pierwsze wrażenia z użytkowania Kygo Xenon będą dotyczyły grania. Odpaliłem „The Division 2” i muszę przyznać, że te słuchawki nadają się do gamingu. Nie gubią dźwięków otoczenia, nawet w najbardziej gorących momentach. Wybuchy oraz wystrzały doskonale wybrzmiewają, nawet muzyka jest dobrze słyszalna i podkreśla to, co dzieje się na ekranie. Ani razu nie usłyszałem jakiegoś zbędnego szumu lub pogłosu,

IMG 0187

Kygo Xenon w czasie zabawy dają selektywny dźwięk i świetnie radzą sobie z niskimi tonami. Dlatego uważam, że te słuchawki świetnie sprawdzają się jako sprzęt gamingowy.

Zostały też wyposażone w mikrofon, którego można używać w trakcie komunikacji w rozgrywkach sieciowych lub do komunikacji głosowej na Discrodzie. Wystarcza, ale do streamowania na pewno się nie nadaje.

Nadchodząca recenzja będzie w całości poświęcona wrażeniom muzycznym, a ostatnio miałem dość eklektyczną playlistę!