Czy wiesz kiedy powstała pierwsza strona WWW i jak wygląda?

Czy wiesz kiedy powstała pierwsza strona WWW i jak wygląda?

Opublikowano 12.12.2014 9:22 - 3


Zastanawialiście się kiedykolwiek, kiedy powstała pierwsza strona internetowa i jak wyglądała? Sprawa jest dość interesująca, bo okazuje się że pierwszy serwis WWW datowany jest na 1989/1990 rok. Strona przygotowana została przez organizację CERN. Smaczku tej historii dodaje fakt, że istnieje ona w sieci do tej pory. Znajdziecie ją pod adresem: http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html.

Informacja ta wynika z interesującej infografiki przygotowanej przez markę Lenovo. Prócz samego odniesienia do naszej działki webowej, szczególnie interesująco według mnie prezentuje się informacja o najszybszym łączu w naszym kraju. Wynosi ono 300Mb, co wydaje się sprawą podejrzaną, bo samo UPC oferuje 100Mbit użytkownikowi. Co ciekawe moje łącze w pracy jest bliskie rekordu jeśli chodzi o download, a o upload, śmiem podejrzewać, że pobiłem rekord, sami zobaczcie ;-)

speedtest

 

Co ciekawe, akurat moje łącze było przycięte w momencie wykonywania tekstu, przygotuje zrzut z wczesnego rana, gdzie sprawa powinna mieć się lepiej. Gdyby UPC zaoferowało mi takie łącze w domu, brałbym w ciemno. Oczywiście za stówkę miesięcznie ;-)

Być może autorom chodziło o łącze symetryczne dla pojedynczego użytkownika? Trzeba zapytać u źródła. Mimo wszystko zapraszam do zapoznania się z infografiką, jest naprawdę interesująca.

Z41bsjlMTptnKZFH0t1B

Wieści z Rozładowani.pl