Czy Twitter usunie możliwość polubienia Tweetów? Wszytko na to wskazuje

Czy Twitter usunie możliwość polubienia Tweetów? Wszytko na to wskazuje

Opublikowano 29.10.2018 15:49 -


Dość sensacyjne wieści płyną z zachodu. Otóż okazuje się, że CEO Twittera podczas jednego z eventów bardzo krytycznie wypowiedział się o możliwości polubienia poszczególnych Tweetów. Stwierdził, że zamierza się wkrótce tej funkcji pozbyć.

Dla przypomnienia ikonka serduszka została wprowadzona w 2015 roku, zastępując dotychczasowe rozwiązanie. Przed jej wprowadzeniem funkcjonowała ikona, która służyła do dodawania ulubionych wypowiedzi innych użytkowników, tak by później o można było do nich wrócić.

Twitter usunie możliwość polubienia Tweetów?

Teraz Jack Dorsey, wedle doniesień The Telegraph, podczas jednego z eventów związanych z Twitterem stwierdził, że nigdy nie był wielkim fanem tej funkcji i że zamierza jej się wkrótce pozbyć. Wyjaśnił także skąd właściwie taki sceptycyzm wobec popularnego serduszka:

We have a big like button with a heart on it and we’re incentivizing people to want it to go up. Is that the right thing? Versus contributing to the public conversation or a healthy conversation? How do we incentivize healthy conversation?

Twitter pokaże Ci kogo przestać obserwować

Argument CEO brzmi dość dziwacznie, biorąc pod uwagę że polubienie czyjejś wypowiedzi jest totalnie prostą formą udzielenia aprobaty. Być może jednak jest w tym jakiś sens, by pobudzić jeszcze bardziej dyskusję, zmuszając nieco użytkownika, który takiej aprobaty chce udzielić, by zamiast klikania ikony, napisał kilka słów? Nawet jeśli, to osobiście uważam, że to bardzo zły pomysł, nie pozostawiając użytkownikowi wyboru.

Póki co brak konkretnych informacji o potencjalnym usunięciu tej funkcji, prócz lakonicznego słowa: soon.

źródło

Wieści z Rozładowani.pl