Czy to już koniec Xiaomi "Max" i "Note"? Obie linie bez nowych urządzeń w 2019

Czy to już koniec Xiaomi “Max” i “Note”? Obie linie bez nowych urządzeń w 2019

Opublikowano 29.06.2019 20:13 -


Według najnowszych doniesień oraz wypowiedzi CEO Xiaomi to może być koniec linii urządzeń Note oraz Mi Max. O ile seria Note nie charakteryzowała się niczym specjalnym na tle innych urządzeń, o tyle zwolennicy dużych ekranów muszą poszukać innych modeli.

O ile pamięć mnie nie myli, we wpisie o zbliżającym się Xiaomi Mi Max 3 pisałem, że absurdem jest posiadanie tak dużego telefonu. Ekran o przekątnej prawie 7″ przy dużych ramkach to po prostu tablet. W moich oczach tak duże urządzenie przestaje być przenośne, a zaczyna ciążyć jak kula u nogi (tyle że w kieszeni). Pod tym wpisie pozostawiliście wiele pozytywnych komentarzy, świadczących o tym, że seria Max jest super rozwiązaniem. Plusy zbierała bateria, ekran oraz cena, która była zaskakująco niska.

Aby zobrazować, jak duże jest to urządzenie, zestawiłem je z tegorocznym gigantem OnePlus 7 Pro. Przy Mi Max 3 wygląda całkowicie normalnie, a przecież jest jednym z większych, dostępnych telefonów.

To już koniec serii Max i Note

W publicznym poście CEO Xiaomi ogłosił, że w tym roku nie zobaczymy nowego modelu Max, ani Note. Choć można się uprzeć, że nie oznacza to kompletnego zawieszenia, to brak aktualizacji modeli od ponad roku jest złą wróżbą.

Rezygnacja z niektórych urządzeń marki Xiaomi to moim zdaniem dobry ruch. Połapanie się w nazewnictwie oraz celach charakterystycznych każdej z serii Xiaomi to prawdziwa sztuka. Każdy, kto szukał dla siebie odpowiedniego modelu, wie, o czym mówię. Teraz, gdy obok Mi mamy jeszcze Redmi, redukcja była wymagana.

Note nie miał sensu

Seria Note, choć była dość popularna, nie charakteryzowała się niczym szczególnym. Ot, duży ekran, średnie podzespoły i niska cena. Niestety teraz takich telefonów jest na pęczki.

Odpowiednika Mi Maxa teraz nie ma, bo największe modele mają 6,4″, podczas gdy Mi Max 3 miał 6,9″ przy klasycznej konstrukcji. Gdyby odświeżyć go i dorzucić małego notcha, miałby bliżej 8″ jak sądzę. Widocznie z pozycji biznesu zwolenników dużych urządzeń nie było wystarczająco dużo.

Wieści z Rozładowani.pl