Czy to już koniec "Fortnite"? Od nowego eventu Epic Games można oszaleć

Czy to już koniec “Fortnite”? Od nowego eventu Epic Games można oszaleć

Opublikowano 14.10.2019 9:17 -


13 października o godzinie 20:00 Fortnite miał wkroczyć w erę kolejnego sezonu. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że nie będzie to typowa sprawa. Epic Games zapowiadało, że 11. sezon popularnej gry zaskoczy fanów. Już sama zmiana podejścia do nazwy wydarzenia — Rozdział II zamiast Sezon 11 – kazał wierzyć, że dojdzie do czegoś nietypowego. I doszło. Fortnite zniknął ze świata.

Aktualnie, jeżeli zapragniemy uruchomić grę, czy dowolne z jej kont społecznościowych, napotkamy po prostu czarny ekran. W centrum ekranu, w przypadku próby włączenia aplikacji, pojawia się jedynie wirująca kula. Zniknęły wszystkie wpisy Fortnite na Twitterze, Instaframie czy Twitchu, serwery są offline, a strony statusu pokazują wyłącznie jakieś dziwactwa.

Z całego tego chaosu udało się wyodrębnić jedynie — najpewniej zakodowaną — wiadomość w formie liczb. Pochodzą one z oficjalnego streamu.

11 / 146 / 15 / 62 / 142

Chociaż media głoszą koniec Fortnite, bardziej prawdopodobny wydaje się marketingowy psikus. Z wielu poprzednich przecieków wiemy, że Epic Games od dawna planowało poważne zmiany w rozgrywce. Podobno gracze otrzymają nawet nową mapę. Jeżeli ufać plotkom, nowa mapa ma mieć podstawę fabularną w postaci uderzenia asteroidy.

Warto zauważyć, że Fortnite od dawna próbuje kontrowersyjnych pomysłów. Wiąże się to najpewniej z odpływającymi graczami, którym dotychczasowa formuła zdążyła się już przejeść. Nowa mapa (co najmniej!) wydaje się koniecznością, zwłaszcza że nawet dużo młodszy Apex Legends wprowadził ostatnio zupełnie nową lokację.

Co oznaczają tajemnicze liczby? Jak długo gracze nie będą mieli dostępu do Fortnite? Co tak naprawdę kombinuje Epic Games? Tego wszystkiego dowiemy się już wkrótce. Muszę przyznać, że chociaż sama nie wciągnęłam się w ten tytuł, to jestem niezwykle ciekawa tej rewolucji. Macie jakieś pomysły o co chodzi?

Wieści z Rozładowani.pl