Czy Samsung Galaxy Tab S6 będzie tak dobry, że przeskoczył swoją numerację?

Czy Samsung Galaxy Tab S6 będzie tak dobry, że przeskoczył swoją numerację?

Opublikowano 19.07.2019 9:10 -


Wygląd nowego tabletu znamy już od jakiegoś czasu, bazuje on na modelu Tab S5e. Teraz dzięki wyciekom oficjalnych prasowych renderów, dowiadujemy się kilka nowych rzeczy. Samsung postanowił też zmienić nazwę tego flagowego tabletu.

Jeszcze nie dawno pisałem o tablecie Samsunga, nazywając go Galaxy Tab S5. Taką nazwę powinien nosić najwyższy model koreańskiej firmy wedle tradycji. Samsung zdecydował się na zmianę i pominięcie cyfry 5. Teraz mamy do czynienia z Samsung Galaxy Tab S6.

Magnetyczne piórko i podwójny aparat

Zacznę od tego, że nowy Tab S6 dalej będzie posiadał cztery głośniki (w każdym rogu) zestrojone przez AKG. Na samym dole obudowy, znalazło się miejsce dla portu USB typu C. Niestety rendery pokazują, że w przeciwieństwie do poprzednika, nowy model nie posiada złącza słuchawkowego.

Samsung Galaxy Tab S6

Zmiany, które rzucają się w oczy to na pewno nowy, podwójny aparat (13 MP główny i 5 MP szerokokątny), który teraz znajdować będzie się w rogu. Tuż pod nim znajduje się płytka rynienka z magnesami. Będzie to sposób na dokowanie nowego piórka S Pen, które będzie łączyć się przez Bluetooth i ma posiadać nowe funkcje. Największą nowością jest jednak to, że tak przytwierdzone piórko będzie bezprzewodowo ładowane przez tablet! Wynika z tego też, że Tab S6 pozwoli ładować sobą również inne urządzenia. Technologia zaczerpnięta najwyraźniej ze smartfonów z serii S10.

Specyfikację już znamy

Urządzenie, o czym już pisaliśmy pracować będzie pod kontrolą procesora Snapdragon 855. Towarzyszyć mu będzie 6 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci na dane. Ekran tabletu to panel o przekątnej 10,5 cala. Dostępne będą dwie wersje — z samym WiFi oraz WiFi + LTE.

Samsung Galaxy Tab S6

Tablet dostępny będzie w trzech odcieniach — ciemnej szarości, niebieskim i pudrowym różu. Jest już prawie pewne, że premiera tego urządzenia będzie miała miejsce na targach IFA w Berlinie (6-11 sierpnia). Nie jest jednak pewne, czy urządzenie towarzyszyć będzie prezentacji nowego Note 10 już 7 sierpnia czy też zaprezentowane będzie na osobnym pokazie.

Samsung Galaxy Tab S6

Ciekawi mnie też to czy nowy tablet okazał się tak dobry, że Samsung przeskoczył własną numerację? Czy to tylko zabieg porządkowy, by nie mylić tego urządzenia ze słabszym 5e?

Samsung Galaxy Tab S6

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację