Czy popularny serwis Mashable zmieni właściciela?

Czy popularny serwis Mashable zmieni właściciela?

Opublikowano 15.03.2012 16:28 -


Z pewnością każdy z Was miał do czynienia z popularnym na zachodzie serwisem Mashable. Serwis stworzony został przez Pete Cashmore w zaciszu domowym, gdzie teraz po 7 latach istnienia osiąga niesamowite ilości odwiedzających, sięgające około 30 milionów odwiedzin miesięcznie. Robi wrażenie prawda?

Mashable traktuje o szeroko pojętych nowych technologiach, między innymi portalach społecznościowych, marketingu czy też PR. Znajdują tam miejsce także początkowi pasjonaci internetu czy nawet dziennikarze. Nic dziwnego, że w dobie tak ogromnej popularności serwisu pojawił się chętny na kupienie serwisu. Nie jest to byle kto, bo mowa o bardzo popularnej amerykańskiej stacji informacyjnej CNN.

Jak donoszą nieoficjalne informacje, transkacja miałby opiewać na kwotę, batale 200 mln dolarów. Ponoć rozmowy między obiema stronami są w zaawansowanej fazie. Wygląda na to, że Pete Cashmore sprzedając Mashable, bez wyrzutów sumienia będzie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę i nie oszukujmy się, żyć dostatnie.

Wieści z Rozładowani.pl