Popularny YouTuber z kanału DIY Perks stworzył coś wyjątkowego. Mówiąc prosto z postu, przekształcił konsolę PlayStation 5 w niestandardowy tablet. I wiecie co? To działa, jest fajne i chciałbym coś podobnego mieć!

Konsoli Sony przedstawiać nikomu nie trzeba, ale ostatnio wydane urządzenie Sony już można, ponieważ jest dosyć nietypowy. Pod koniec ubiegłego roku miałem przyjemność pisać o urządzeniu PlayStation Portal, które kierowane było do fanów elektronicznej rozgrywki i sprzętu znanego producenta.

//dzisiaj na dailyweb

Cacko pozwala kontynuować rozrywkę we wszystkich pokojach naszych domostwo ze względu na transmitowanie rozgrywki. Gracze mogą więc szybko przełączyć grę z ekranu telewizora, aby dalej pozostać w pikselowym świecie. Tytułowe urządzenie stworzone przez YouTubera podnosi jednak poprzeczkę oficjalnego urządzenia, ponieważ można je uznać coś na wzór konsoli przenośnej.  

PlayStation 5: Tablet Edition to coś niesamowitego! 

playstation 5 tablet

Jestem pełen podziwu dla autora, bo stworzenie takiego urządzenia nie wydaje się wcale takie proste. Na całe szczęście efekt pracy YouTubera został udokumentowany i opublikowany na kanale DIY Perks w formie blisko dwudziestominutowego materiału. Pozwolę sobie tutaj tylko zaznaczyć, iż kanał ten zawiera zdecydowanie więcej ciekawych materiałów, dlatego warto rzucić okiem na inne eksperymenty tego twórcy.  

Wracając do tytułowego tematu, poza wspomnianym przebiegiem tworzenia, bardzo ciekawego zresztą, możemy posłuchać także o wielu ciekawostkach. Już na wstępie autor zaznacza, że Sony postawiło na wewnętrzne przeprojektowanie konsoli PlayStation 5, dzięki czemu komponenty urządzenia zostały odświeżone, co miało oczywiście wpływ na realizację filmowego przedsięwzięcia.  

W swoim tekście poruszę tylko najważniejsze informacje, dlatego zachęcam do obejrzenia całego materiału. Dobrze, na sam początek należy podkreślić to, że konsola PlayStation 5 to nie tylko płyta główna, lecz także cały szereg komponentów, dzięki którym jest w stanie działać. Dlatego też jednym z problemów było utrzymanie niskiej temperatury.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

YouTuber musiał dodać więc do swojego przedsięwzięcia pewne rozwiązanie chłodzące, ekran OLED, zestaw głośników i wydrukowaną obudowę 3D. Koniec końców jego maszyna zapewniała tę samą wydajność co konsola PS5 oraz zajmowała zdecydowanie miejsca niż nowa piątka Slim. Warto tutaj szczególnie pochwalić niestandardowe chłodzenie (wszelkie szczegóły oczywiście w filmie), ponieważ generuje ono mniej hałasu niż laptop do gier. Na samym końcu materiału znajduje się nawet porównanie.  

W komentarzach oczywiście szał, ponieważ internetowy twórca zrobił z konsoli PlayStation 5 coś nieprawdopodobnego. Oczywiście słowa pochwały kierowane są nie tylko za stworzenie naprawdę fajnego urządzenia, lecz także za umiejętności, dzięki którym jego realizacja była możliwa. Trzeba tutaj przyznać, że tablet prezentuje się ostatecznie zaskakująco dobrze (jego tył to mistrzostwo!). No i można go po prostu zapakować do plecaka lub torby, a następnie zabrać na jakąś imprezę ze znajomymi, co również pokazano. Co ciekawe, dodano również podpórkę, żeby granie stało się jeszcze przyjemniejsze.  

Na koniec autor poruszył jeszcze ciekawą kwestię. Dlaczego coś podobnego jeszcze nie powstało? Trzeba powiedzieć prosto z mostu, że nie wiadomo, jak dobrze mogłoby się sprzedawać, prawda? W dodatku mamy ostatnio na rynku wysyp nowych konsol przenośnych, ponieważ coraz więcej producentów chcę zasmakować tego kawałka tortu (MSI zaprezentowało swoje przenośne urządzenie na ostatnich targach CES). Trzeba jednak przyznać, że sam pomysł i realizacja pierwsza klasa.