Czy luty będzie miesiącem historycznym dla Twittera?

Czy luty będzie miesiącem historycznym dla Twittera?

Opublikowano 17.01.2012 10:00 - 1


Z pewnością a propos każdego wpisu dotyczącego tej ciekawej platformy mikroblogowej, zauważyliście, że odnosze się do niej w samych superlatywach. Tym razem nie będzie inaczej, bo im dłużej z niej korzystam (@zeppastian), tym bardziej mi się ona podoba.

O ile kont FB z pewnością się nie pozbędę, o tyle praktycznie nie korzystam z nich właśnie na rzecz owego Twittera. Was także zachęcam i nie poddawajcie się pierwszemu efektowi. Jakiemu? Każdy nowo zarejestrowany użytkownik ma ochotę wyłączyć Twittera, przerażony brakiem zrozumienia dla wszelakich różnych znaków występujących we wpisach ;-)

Zakładając konto dodatkowo dorzucacie cegiełkę do rekordu, który w miesiącu lutym może paść. Mianowicie serwis TNW sprytnie wyliczył, że aktualnie średnia ilość zakładanych konto wynosi około 853 tys na dobę. Jeżeli trend się utrzyma to dokładnie 25 lutego, zapadanie historyczny moment dla Twittera. Otóż zostanie założone konto nr 500 mln.

Co ciekawe Twitter z pewnością nie będzie pierwszą platformą mikroblogową osiągającą tą magiczną barierę ilości użytkowników. Dokonały tego w końcówce zeszłego roku, dwa chińskie klony popularnego Twittera (Sina Weibo i Tencent Weibo). No, ale jak wiadomo Chiny się nie liczą ;-)

Wieści z Rozładowani.pl