Czy iPhone 8 to dobry telefon w 2020 roku?

Opublikowano 5.11.2020 11:23 -


Do rodziny Apple dołączyłam pod koniec 2016 roku i od tamtej pory jestem wierna temu jednemu producentowi. Powodów jest kilka, jednym z nich jest wydajność urządzeń. W moim posiadaniu były kolejno iPhone SE, iPhone 8, ponownie iPhone SE (ale tej „drugiej” generacji, który zaczynał się od 32 GB pamięci) i iPhone Xr. Teraz ponownie powróciłam do codziennego korzystania z iPhone’a 8.

Niektórych ta kolejność może zdziwić, ale nigdy nie należałam do standardowych użytkowników Apple. Przesiadka z iPhone’a Xr na iPhone’a 8 była dziełem przypadku i miała być tylko na chwilę – ale ten model został ze mną na dłużej.

Czy iPhone 8 jest nadal funkcjonalny?

Apple jest znane z opinii, że ich telefony długo żyją – również dzięki długim aktualizacjom oprogramowania – dlatego warto dopłacać do ich sprzętów. Sama się sobie dziwię, ale muszę się zgodzić. Do iPhone’a 8 wróciłam w sierpniu tego roku i nie odczuwam potrzeby zamiany telefonu na nowszy. W ramach odświeżenia telefon został poddany regeneracji złącza lightning, a koszt takiej usługi to około 150 zł. Z początku obawiałam się tej przesiadki – ekran jest mniejszy niż w modelu Xr, parametry techniczne też są trochę gorsze. Ale okazuje się, że to jest nadal bardzo dobry telefon.

iphone8

Pomimo swoich mikrych rozmiarów i mikrych parametrów, iPhone 8 doskonale sprawdza się zarówno jako narzędzie pracy, jak i narzędzie do rozrywki. Bateria na moje standardy trzyma długo, bo ładuję ją raz dziennie, raz na dwa dni, jeżeli korzystam z telefonu mniej intensywnie.

iPhone 8 w 2020 - warto czy nie?

Telefon ma przekątną ekranu 4,7 cali, rozdzielczość ekranu – 1334 x 750, procesor Apple A11 (sześć i pamięć RAM – 2 GB. Bez żadnego problemu jestem w stanie pracować na telefonie jak również oglądać filmy czy grać w gry. Rozmiar ekranu nie przeszkadza, a telefon się „nie dusi” nawet na bardziej wymagających systemowo grach. Warto zaznaczyć, że telefon nie jest nowy – mój egzemplarz ma równo trzy lata.

Ten przekrój pokazuje, że telefony niewiele różnią się od siebie na przełomie lat. Oczywiście widać różnice w fotografii czy nagrywanych filmach, ale nikt z Was nie odczuje różnicy w szybkości działania korzystając z tego telefonu na co dzień.


Autorką artykułu jest Dominika Kłosińska.

Wieści z Rozładowani.pl