Czy Instagram ogranicza zasięgi do 7% followersów? Jest odpowiedź serwisu

Czy Instagram ogranicza zasięgi do 7% followersów? Jest odpowiedź serwisu

Opublikowano 24.01.2019 10:11 -


Od kilku tygodni po Instagramie krąży viralowa informacja, jakoby Instagram miał ograniczać wyświetlanie postów. Według tych rewelacji serwis miał pokazywać nasze posty dla zaledwie 7% wszystkich naszych obserwujących. Instagram oficjalnie odniósł się do tego „łańcuszka”.

Dezinformująca informacja, która sugeruje zmiany w algorytmie Instagrama, najwidoczniej zalazła za skórę serwisowi. Na Twitterze (znamienne) opublikowano swego rodzaju dementi, obalają spiskowe teorie internautów.

„Zaobserwowaliśmy wzrost liczby postów na temat Instagrama, które mówią o ograniczaniu zasięgu Twoich zdjęć do 7% obserwujących i chcemy to wyjaśnić. To, co pojawia się jako pierwsze na Twoim wallu, zależy tylko od tego, z jakimi kontami i postami najczęściej wchodzisz w interakcje. Dodatkowe czynniki to częstotliwość korzystania z Instagrama, a także liczba obserwowanych osób.”

Oczywiście wszystkie mity na temat konkretnych ograniczeń, również zostają obalone przez serwis.

„Nie wprowadziliśmy ostatnio żadnych zmian i nigdy nie ukrywamy postów od osób, które obserwujesz - jeśli będziesz je przewijać, na pewno zobaczysz je wszystkie. Następnie Twoja oś czasu jest aktualizowana w zależności od reakcji na konkretne posty.”

Tłumacząc to najprościej - algorytm Instagrama, stara się odgadnąć, jakie posty chciałbyś zobaczyć i takie nam „podrzuca”. Uczy się naszych reakcji w serwisie i tego, co przeglądamy i na jakie fotki reagujemy „serduszkiem” czy komentarzem. Właśnie z tego powodu, użytkownicy odnoszą wrażenie, że niektóre konta są pomijane na naszej osi czasu, a niektóre są pokazywane częściej. Ciężko jest zobaczyć wszystkie posty, jeśli obserwujemy setki, czy nawet tysiące kont. Instagram nie wprowadził żadnych limitów w wyświetlaniu zdjęć.

Nie ulegajmy panice, Instagram nie jest pierwszy

Możliwe, że takie informacje, jak ostatnia, powodowane są niewiedzą użytkowników, jak tak naprawdę działają algorytmy sieci społecznościowych. Swego czasu mieliśmy do czynienia z plotką, że Facebook ogranicza zasięgi do 25 znajomych. Warto podchodzić z dystansem do takich łańcuszków, wprowadzających w błąd i siejących niepotrzebną panikę. Nic dobrego to nie przynosi, a uleganie pokusie na „podaj dalej” sprawia, że spirala się nakręca.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]