Czy HBO GO zdrożeje?

Czy HBO GO zdrożeje?

Opublikowano 2.09.2019 8:07 -


Chociaż władze platformy niczego jeszcze nie potwierdziły, to w sieci znaleźć można już sporo informacji na temat planowanych w najbliższym czasie podwyżek. W kogo uderzą zmiany?

Kiedy na polskim rynku funkcjonował jeszcze Showmax, kuszący potencjalnych klientów niewygórowaną kwotą 19,90 zł za miesiąc dostępu, HBO musiało dotrzymać młodej platformie kroku i wyrównało stawki. W końcu bibliotekę miało jeszcze stosunkowo biedną, a klienci zwykle nie inwestują we wszystkie serwisy streamingowe, lecz wybierają sobie jeden.

Showmax jednak odpadł już jakiś czas temu, a HBO zaskakuje swoich odbiorców mnogością nowych produkcji. Skądś trzeba na tę intensyfikację działań pieniądze brać. Zwłaszcza że biblioteka HBO GO wyraźnie się rozwinęła, a gigantowi udało się nawiązać współpracę z kilkoma ważnymi dystrybutorami, jak Hulu, SciFi czy Disney. W przypadku tego ostatniego wiemy jednak, że sprawa nie jest permanentna — w końcu już niedługo swoją premierę będzie miało Disney+.

Disney+ konkurencją dla Netflixa? Serwis przedstawia plan abonamentu

Plotki mówią o podwyżce do kwoty 24,90 zł miesięcznie, a więc aż o 1/4 dotychczasowej ceny abonamentu. Aktualnie nikt tych wiadomości oficjalnie nie potwierdza. Trudno mi jednak w te zapowiedzi uwierzyć. Stale zwiększająca się konkurencja na rynku nie nastraja optymistycznie, jeżeli chodzi o potencjalną akceptację podwyżek użytkowników. Szczególnie gdy mówimy o tak wysokich podwyżkach.

Warto tutaj jednak zaznaczyć, że podobno zmiana kosztów HBO GO nie wpływałaby na koszty tegoż u partnerów biznesowych platformy. Osoby, które płacą za takie projekty, jak IPLA, Player czy niektórzy operatorzy telewizyjni mogą więc spać spokojnie.

Wieści z Rozładowani.pl