Czy Google pozazdrości Apple i pokaże nowe tablety?

Czy Google pozazdrości Apple i pokaże nowe tablety?

Opublikowano 2.11.2018 11:26 -


Zapewne widzieliście już nowe iPady Pro. Jeżeli o mnie chodzi, to zrobiły na mnie duże wrażenie. Google ma swój (udany) tablet, a teraz dowiedzieliśmy się czegoś o nowym, nieznanym modelu. Czy Google dotrzyma kroku Apple i pokaże swój kolejny produkt? To wątpliwe, ale jednak wciąż możliwe!

Nowe iPady Pro wydają się nie mieć realnej konkurencji. Owszem jest Surface Pro oraz Galaxy Tab S4, ale żadne z tych urządzeń, chociaż są świetne, nie dotrzymuje tempa iPadom serii Pro. Google chciało to zmienić. Pixel Slate miał być rywalem zarówno dla Surface, jak i iPada Pro. Nie dał jednak rady ani jednemu, ani drugiemu.

Nowy Pixel Slate już w benchmarkach?

Roland Quandt to jedna z ważniejszych osób w świecie technologi, która odpowiada za wycieki informacji. Znalazł on w bazach Geekbench wyniki nowego urządzenia o nazwie kodowej Rammus. Wpis do bazy jest nowy, dziwi jednak fakt, że testowane urządzenie pracuje na dość leciwym Androidzie 7.1.1. Warto tu też przypomnieć, że Pixel Slate bazuje na Chrome OS.

Z danych Geekbench dowiadujemy się też, urządzenie posiada procesor Intel M3-8100Y oraz 4 GB pamięci RAM. To również dziwi, Pixel Slate był bowiem dostępny w wersjach z Intel Celeron + 4 GB RAM, Intel M3 + 8GB RAM lub mocniejszych z Intel i5 i i7 (16GB RAM).

Pixel Slate od Google

Wniosków, które się nasuwają, jest kilka. Te najnudniejsze to te, że urządzenie z benchmarku to stary prototyp lub nowa, pośrednia wersja modelu, który aktualnie dostępny jest na rynku. Bardziej elektryzującym, chociaż daleko posuniętym wnioskiem, jest ten o nowym urządzeniu. Gdyby okazał się prawdą, moglibyśmy myśleć nawet o dwóch typach urządzeń — zaawansowanym tablecie z Androidem lub nowej generacji Pixel Slate.

Pixel Slate w obecnej konfiguracji, chociaż robi wrażenie pod względem technicznym, wygląda nieco archaicznie, zwłaszcza jeśli porównamy jego ramki wyświetlacza z nowym iPadem Pro. Kolejnym problemem jest też jego obecność w świadomości klienta. Pixel Slate jest mało rozpoznawalnym sprzętem, swoje zrobiły tu nieobecność na niektórych rynkach, słaby model dystrybucyjny oraz brak szerokiej promocji i reklamy tego sprzętu.

Gdyby Google postanowiło odświeżyć ten model, mogłoby nawiązać rynkową walkę z gigantem z Cupertino. Boję się jednak, że urządzenie, o którym mowa, to tylko anulowany wariant, który nie pojawił się na rynku. Obym się mylił.

Wieści z Rozładowani.pl