Wydarzenie, na którym Sony zaprezentuje oficjalnie już obie wersje konsoli nowej generacji PS5 odbędzie się już jutro. Podczas eventu poznamy oczywiście również ceny. Bloomberg jednak już dzisiaj donosi, że cena wersji tańszej, czyli tej bez napędu optycznego może spaść nawet poniżej 400 dolarów.

Plotek jest dość sporo, ale ta wydaje się wiarygodna. Byłaby to odpowiedź niemalże idealna na ceny nowego Xboksa. Microsoft niedawno ogłosił, że Xbox Series S będzie kosztował poniżej 1500 zł.

Bloomberg informuje również, że produkcja PS5 ma być na poziomie 10 milionów sztuk na dzień premiery. Oznacza to dość ambitne plany Sony biorąc pod uwagę kryzys i pandemię.

R E K L A M A

Zobacz także: Gry na PS4 w które trzeba zagrać w 2020 roku

OKŁADKI GIER NA KONSOLE SONY PS5

W piątek pisaliśmy także o tym, że Sony opublikowało wreszcie, jak wyglądać będą okładki gier na konsole PlayStation 5. Zmiany są co prawda kosmetyczne, ale powinny się odróżniać od poprzednich generacji.

ps5

PS5

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5 GHz
  • Grafika: 10.28 RFLOPs, 36 CUs 2.23 GHz
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk: autorski 825GB SSD
  • Napęd: 4K Ultra HD

DUALSENSE – NOWY PAD PS5

49747503557 fa12f113db h

Nowy pad będzie się nazywał DualSense. Zamiast znanego z DualShocka przycisku “Share”, tutaj otrzymamy “Create”. Już wcześniej wiedzieliśmy natomiast, że w nowym padzie będą wibracje haptyczne, a także triggery z różną siłą nacisku (pomoże na pewno w wielu grach FPS):

“Włączyliśmy również wyzwalacze adaptacyjne w przyciskach L2 i R2 DualSense, dzięki czemu możesz naprawdę poczuć napięcie swoich działań, na przykład podczas rysowania łuku, aby wystrzelić strzałę”.

źródło: Bloomberg