Człowiek człowiekowi wilkiem, a .KIWI .KIWI .KIWI zarabia na domenach premium

Człowiek człowiekowi wilkiem, a .KIWI .KIWI .KIWI zarabia na domenach premium

Opublikowano 7.08.2014 8:07 -


Gdyby zapytać statystycznego mieszkańca Nowej Zelandii o ulubione zwierzę, pewnie bez zawahania wskazał by na kiwi. Do tego stopnia mieszkańcy tej wyspy lubują się w tym ptaku, że można znaleźć go dosłownie wszędzie, zaczynając od loga sił powietrznych a kończąc właśnie na domenach.

Pojawienie się domeny .KIWI było w zasadzie kwestią czasu, od kiedy ICANN ogłosił swój program mający na celu uruchomienie nowych końcówek. Samo .KIWI w sieci jest już chwilę, ale raczej nie ma mowy o spektakularnym sukcesie, przynajmniej patrząc na ilość zarejestrowanych domen. Od czasu ogólnej dostępności tej domeny minęły już 4 miesiące, a domen jest niespełna 7000 sztuk. Liczba na ta na tle konkurencji nie powala, ale to wcale nie znaczy, że właściciele rejestru .KIWI nie mają powodów do radości.

Spora pula domen premium, została wystawiona na aukcje, której wyniki mogą zostać uznane za sukces. Suma sprzedanych domen premium wyniosła około $250k, a to wynik z pewnością satysfakcjonujący. Kwota ta będzie rosła, gdyż pozostało sporo domen na sprzedaż. Poniżej lista 10 najdroższych domen .KIWI:

 
[table “” not found /]

Wieści z Rozładowani.pl