Często kupujesz komercyjne szablony? Nowa usługa Template Monster przypadnie Ci do gustu

Często kupujesz komercyjne szablony? Nowa usługa Template Monster przypadnie Ci do gustu

Opublikowano 27.04.2016 19:57 - 5


Szczerze i uczciwie odpowiadając na pytanie, gdzie zaopatruje się w gotowe skórki wszelkiej maści od stron statycznych poprzez silniki sklepowe czy oczywiście WordPressowe – odsyłam zawsze w jedno miejsce – Theme Forest. Oczywiście mam świadomość, że takich miejsc jest zdecydowanie więcej, jednak jest to uzasadnione z kilku powodów. Cena, jakość, ilość i dobry program referencyjny. Oczywiście pośród rozpoznawalnej konkurencji na rynku szablonów, funkcjonuje także prężnie Template Monster, za rozwiązania którego przyjdzie zapłacić nieco więcej, ale wygląda na to, że to się zmieni.

Zrzut ekranu 2016-04-27 o 18.48.21

Wszystko za sprawą licencji GPL. Kiedy przeczytałem nagłówek, wieszczący o tej nowej licencji byłem zaskoczony i zszokowany, oczekując, że będą one dostępne za darmo. Nie do końca łączyło mi się to z całą ideą funkcjonowania serwisu. Oczywiście szablony nie będą za darmo, bo i na licencji GPL można zarabiać. Chodzi o aspekt wykorzystania kupionego szablonu. Zaczynając jednak od początku, kupując szablon w serwisie Theme Forest czy dotychczas w Template Monster, licencja zezwalała tylko na jedną instalację szablonu. Z licencją GPL to ograniczenie znika, możesz wykorzystać szablon tak wiele razy, na ile masz tylko ochotę.

To świetna wiadomość dla osób, które wykorzystują gotowe szablony dla stworzenia budżetowych, ale funkcjonalnych stron dla swoich klientów. Zaopatrując się w funkcjonalny motyw do WordPress, można stworzyć wiele unikalnych stron internetowych, bez obciążenia dla naszego portfela.

Zrzut ekranu 2016-04-27 o 18.48.28

Szablonów okraszonych licencją GPL na razie nie ma wiele w serwisie, gdyż ich liczba opiewa na 16 sztuk. Zakładamy jednak, że ich liczba będzie systematycznie rosnąć. Czy będziemy mieli do czynienia z rewolucją? Mam cichą nadzieję, gdyż jeśli konkurencja pójdzie w ślady wytyczone przez Template Monster, to tylko będzie to dla nas – konsumentów – z korzyścią. Theme Forest, czas na Twój ruch.

Wieści z Rozładowani.pl