Czerwcowa aktualizacja algorytmu Google gotowa, tym razem możecie być spokojni

Czerwcowa aktualizacja algorytmu Google gotowa, tym razem możecie być spokojni

Opublikowano 3.06.2019 11:25 -


Wczoraj późną porą Google znów przyprawił wiele osób o szybsze bicie serce. Za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze przekazano informacje o czerwcowej aktualizacji algorytmów. Tym razem zmiany nie będą jednak drastyczne.

Czerwcowa aktualizacja według zapowiedzi zostałe wprowadzona dzisiaj (03.06.2019). Wedle pracowników Google aktualizacja nie ma nic wspólnego z awarią, o której dziś pisaliśmy. Nie ma też żadnego związku z problemami z indeksowaniem z poprzednich tygodni.

Aktualizacja nie jest duża

Każda aktualizacja algorytmów Google jest stresująca. Google zgodnie ze swoją polityką informuje z niewielkim wyprzedzeniem o aktualizacjach. Nie zakomunikowano nam, jakie dokładnie zmiany ma wprowadzić ta dzisiejsza, ale podobno nie będą one ani ciekawe, ani zbyt wielkie.  Przynajmniej nie takie, by użytkownicy musieli drżeć ze strachu.

Wedle ogólnych zasad, które również opublikowano kiedyś na Twitterze, informacje o podobnych, szerokich aktualizacjach mają na celu uspokoić użytkowników. Skoro aktualizacja nie przynosi szczególnych zmian, nie musimy szukać i zmieniać rzeczy, które nie są problemami.

Danny Sullivan z Google twierdzi, że chcieli być bardziej aktywni, ogłaszając aktualizację. Pomyśleli też, że byłoby dobrze o tym poinformować, by ludzie nie “drapali się po głowie” myśląc, co się dzieje.

Wieści z Rozładowani.pl