Wczoraj późną porą Google znów przyprawił wiele osób o szybsze bicie serce. Za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze przekazano informacje o czerwcowej aktualizacji algorytmów. Tym razem zmiany nie będą jednak drastyczne.

Czerwcowa aktualizacja według zapowiedzi zostałe wprowadzona dzisiaj (03.06.2019). Wedle pracowników Google aktualizacja nie ma nic wspólnego z awarią, o której dziś pisaliśmy. Nie ma też żadnego związku z problemami z indeksowaniem z poprzednich tygodni.

Aktualizacja nie jest duża

Każda aktualizacja algorytmów Google jest stresująca. Google zgodnie ze swoją polityką informuje z niewielkim wyprzedzeniem o aktualizacjach. Nie zakomunikowano nam, jakie dokładnie zmiany ma wprowadzić ta dzisiejsza, ale podobno nie będą one ani ciekawe, ani zbyt wielkie.  Przynajmniej nie takie, by użytkownicy musieli drżeć ze strachu.

R E K L A M A

Wedle ogólnych zasad, które również opublikowano kiedyś na Twitterze, informacje o podobnych, szerokich aktualizacjach mają na celu uspokoić użytkowników. Skoro aktualizacja nie przynosi szczególnych zmian, nie musimy szukać i zmieniać rzeczy, które nie są problemami.

Danny Sullivan z Google twierdzi, że chcieli być bardziej aktywni, ogłaszając aktualizację. Pomyśleli też, że byłoby dobrze o tym poinformować, by ludzie nie „drapali się po głowie” myśląc, co się dzieje.