Wczoraj Siri się wygadała, że konferencja Apple odbędzie się 20 kwietnia, a teraz firma z Cupertino potwierdza już to oficjalnie. Na specjalnej stronie zaprezentowano grafikę wydarzenia, a także podano dokładną datę i godzinę startu.

Czego możemy oczekiwać po konferencji Apple? Oczywiście nie będzie to spektakularne wydarzenie, bo całość będzie w dość mocno okrojonej wersji online. Apple na pewno nie zaprezentuje nowego iPhone’a (chociaż były plotki o iPhone 12s), ani nowych komputerów.

Apple Event – co pokaże Tim Cook?

Nowy iPad Pro

To jest niemalże pewniak jeśli chodzi o najbliższe wydarzenie Apple. Ostatnie informacje sugerują, że nowy iPad Pro doczeka się wyświetlacza mini-LED. Serwis Bloomberg sugeruje, że premiera została przesunięta z powodu problemów z dostawami od producentów. To właśnie wyświetlacz o przekątnej 12,9-cala ma być tym, co przyciągnie nowych użytkowników.

Apple AirTag

Lokalizator Apple AirTag pojawia się w plotkach przed każdą konferencją z ostatnich kilku lat. Niestety mam wrażenie, że lokalizator jest jak Yeti – wszyscy słyszeli, a nikt nie widział. Podobnie zresztą jak mata do ładowania od Apple, czyli AirPower. Na razie jedyne co wiemy, to że lokalizator będzie kosztował ok 200 zł, oczywiście jedna sztuka.

Nowa odsłona Apple TV z kamerą i soundbarem

Podobnie jak AirTag, tak samo Apple TV – długo oczekujemy na nową odsłonę tego urządzenia. Ostatnia wersja pojawiła się bowiem w 2017 roku. Oczywiście soundbar do dość przerysowana opcja, ale zapewne Apple może chodzić o inteligentny głośnik, który obsłuży Siri i Home Kit od Apple. Nie od dzisiaj bowiem Apple TV w wielu instalacjach smart home pełni funkcję HUB-a. Kamera, która ma pojawić się w Apple TV to oczywiście opcja do wideokonferencji. Obecne czasy są takie, że spotkania online są codziennością, a kamerka w stojącym obok telewizora Apple TV może idealnie się sprawdzić, tym bardziej, jeśli obsłużyłaby FaceTime.

Na razie brak jest jakichkolwiek informacji o innym sprzęcie, jednak możliwe, że Apple pokaże coś nowego z AR. Na razie jednak jest to plotka, do której zachęciło internautów logo konferencji, które dostępne jest w rozszerzonej rzeczywistości na stronie Apple.


Posłuchaj nas!