Czat ponownie może wrócić do aplikacji mobilnej Facebooka

Czat ponownie może wrócić do aplikacji mobilnej Facebooka

Opublikowano 15.04.2019 10:29 -


Niespełna pięć lat temu miliony użytkowników Facebooka niemalże dostały białej gorączki. Wszystko za sprawą usunięcia z aplikacji mobilnej funkcji czatu. Zmuszono tym samym do pobrania Messengera, aby móc utrzymywać kontakt ze znajomymi.

Jedna z użytkowniczek Twittera, Jane Manchun Wong, odkryła funkcję, która przywróci funkcje czatu ponownie do aplikacji Facebooka. Niestety są to ograniczone funkcje, ale jednak. To jest jedna kwestia, a druga to fakt, że takie odkrycie sugeruje nam, że być może funkcja ta jest rozwijana i inżynierowie Facebooka nad nią pracują.

Nie jest także wiadome czy opcja taka w ogóle pojawi się w oficjalnych wydaniach aplikacji. Pewne jest, że Messenger stale jest rozwijany, a taka opcja w apce Facebooka mogłaby być jedynie wersją „lajt” popularnego Messengera. Dla mnie takie rozwiązanie byłoby idealne. Nie wymagam zbyt dużo od Messengera, a gdybym mógł robić to samo w jednej aplikacji Facebooka, zrezygnowałbym z tej dedykowanej do rozmów.

Zmarłym raczej to obojętne, ale Facebook wprowadza dla nich nową funkcję

Ostatni rok to masa wpadek Facebooka, głównie od strony wizerunkowej. Przywrócenie funkcji czatu, byłoby swego rodzaju ukłonem i próbą „udobruchania” niezadowolonych użytkowników. Mark Zuckerberg niespełna miesiąc temu zaznaczył, że Facebook będzie skupiał się na grupach i prywatnych rozmowach. Przywrócenie czatu wpisywałoby się idealnie w taką misję. Musimy na pewno poczekać, żeby przekonać się, co planuje społecznościowy gigant.

Wieści z Rozładowani.pl