Czat na Facebooku nawet z 250 osobami jednocześnie?! Wkrótce będzie to możliwe

Czat na Facebooku nawet z 250 osobami jednocześnie?! Wkrótce będzie to możliwe

Opublikowano 23.10.2018 9:07 -


Facebook być może już wkrótce udostępni możliwość prowadzenia grupowej konwersacji nawet 250 osobom jednocześnie. Jak donosi portal WeRSM, nowa funkcja ma być niebawem dostępna dla członków grup. To kolejny dowód na to, że Facebook stawia na rozwój społeczności.

Czaty grupowe… Ręka do góry, kto jest w choć jednej grupowej konwersacji. Ręka do góry, kogo drażnią pochodzące z tego typu rozmów powiadomienia i często wyłącza notyfikacje. No właśnie — nowa funkcja Facebooka, o której jakiś czas temu doniósł portal WeRSM, może mieć swoje wady i zalety. Niewątpliwą zaletą może być fakt, że możliwość rozmów grupowych z nawet 250 osobami w tym samym czasie znacznie ułatwi zdalną pracę grupową w dużych zespołach. A wadą? Część z nas może stać się zakładnikami rozmów.

Jak sprawdzić czy wyciek danych na FB także dotyczył mojego konta?

Grupy na Facebooku (ale także na innych platformach społecznościowych, np. na LinkedInie) od jakiegoś czasu cieszą się sporą popularnością wśród użytkowników, dlatego też twórcy portalu zamierzają urozmaicić ich doświadczenia i ułatwić komunikację. Według zapowiedzi już niebawem, oprócz możliwości prowadzenia rozmowy tekstowej w gronie maksymalnie 250 osób jednocześnie, ekipa Marka Zuckerberga zamierza udostępnić także rozmowy głosowe dla maksymalnie 50 użytkowników w tym samym czasie.

Messenger – Jak mają działać grupowe konwersacje?

Już wkrótce wszyscy członkowie danej grupy będą mogli rozpocząć czat, klikając opcję „Rozpocznij czat” na karcie „Czaty” w górnej części strony grupy. Po kliknięciu zostaną przekierowani do Messengera, by wybrać nazwę czatu i dodać do rozmowy konkretnych członków.

Według portalu WeRSM czaty będą mogły być tworzone przez wszystkich członków grup, jednakże administratorzy będą mogli je wyłączać lub zezwalać wyłącznie tylko innym administratorom na ich tworzenie.

Poznajcie Portal – nowe urządzenie od Facebooka, które wypuszczono o 10 lat za późno

Nowa funkcja ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni. Jakie jest Wasze zdanie na temat jej użyteczności?

źródło: WeRSM

Wieści z Rozładowani.pl