Telewizja internetowa była do czasu tylko marzeniem. W dzisiejszych czasach co raz więcej o niej słyszymy. Pojawia się w różnych wersjach – filmy na życzenie, livestream, strony z serialami itp. projekty. Jednak moim zdaniem potrzeba czegoś bardziej zbliżonego do tej telewizji jaką możemy zobaczyć na okranach naszych telewizorów. I tutaj pojawia się istv.pl

Czym różni sie istv.pl od innych projektów e-telewizyjnych? Otoż wspiera niezależnych twórców, którzy tworzą własne programy i udostępniaają je w internecie. Nie jest to telewizja sztucznie tworzona poprzez wstawianie programów oglądanych w tradycyjnym tv – oni sami tworzą ramówkę zatrudniając prezenterów, którzy przygotowuja autorskie programy. Co więcej, mają w ofercie juz trzy kanały – Fun (kanał rozrywkowy), Glam (typowo kobiece tematy) oraz Pro (technolgie, internet – to własnie do niego trafiły programy ze starego webshake.tv), a w nich piętnaście programów.

Programy są utrzymane w bardzo luźnej formie – są to typowe autorskie produkcje, jednak wspierane przez profesjonalny sprzęt jakim dysponuje telewizja istv.pl przez co ogląda sie je naprawde przyjemnie. Włączając tryb pełnoekranowy nie widzi się żadnej różnicy pomiędzy istv.pl, a tradycyjną telewizją (z tym, że istv.pl jest niezależne ;) ).

Projekt jest na prawde świetny mimo iż istnieje od niedawna – doświadczenie przy tworzeniu webshake.tv zaowocowało. Nic tylko czekać na rozwój telewizji i kolejne kanały oraz programy. Żeby nie było zbyt słodko, to musze wskazać także kilka minusów – odciniki są trochę krótkie jak na TV (chciałoby się więcej) oraz twórcy strony mogliby zastanowic się nad współpracą także z moim kochanym Twitterem, a nie tylko z Facebookiem, ale to już jest niewielki problem.