Czarnobyl w jednej z polskich gier - czas na gameplay Chernobylite

Czarnobyl w jednej z polskich gier - czas na gameplay Chernobylite

Opublikowano 29.08.2019 8:17 -


Po kultowym mini serialu HBO „Czarnobyl” temat wybuchu elektrowni jądrowej znów wzbudził wiele emocji. Sama również czułam niedosyt, kiedy obejrzałam ostatni odcinek. Na szczęście temat ten nadal jest na topie. Polski producent postanowił wprowadzić wszystkich fanów do strefy zony, gdzie odbywa się główna akcja gry Chernobylite.

Pierwsza zapowiedź pojawiła się podczas tegorocznego Gamescom 2019, jednak to w ostatnich dniach na światło dzienne wyszedł także dość obszerny gameplay, który na pewno pozwolił fanom zarysować sobie lepiej przebieg fabuły. Studio The Farm 51 postawiło sobie za cel odwzorowanie wydarzenia sprzed 30 lat, jednocześnie rozszerzając tryb rozgrywki o dodatkowe wątki i spekulacje. Co jeszcze ukazuje graczom udostępniony materiał?

Jak ma wyglądać rozgrywka w Chernobylite?

Survival horroru, jaki został zaprezentowany podczas targów w Kolonii, był dopiero wstępną zapowiedzią Polaków dotyczącą wydarzeń z Czarnobyla. Wypuszczenie kolejnego gameplayu ma tylko upewnić graczy, że jest na co czekać. Akcja ma odbywać się na terenie Prypecia, czyli najbliższej strefy zagrożonej wybuchem elektrowni jądrowej. Główny bohater to jeden z fizyków, który w czasie katastrofy pracował w Czarnobylu. Po 30 latach od katastrofy powraca w tamto miejsce, by zmierzyć się z demonami przeszłości i odnaleźć ukochaną.

Zaprezentowany gameplay wprowadza mroczną atmosferę rozgrywki i pozwala graczowi utożsamić się z głównym bohaterem. Co prawda widoczne jest dość sporo niedociągnięć, jednak jest to dopiero wstępna wersja gry i do dnia premiery wiele rzeczy na pewno zostanie jeszcze poprawionych. Spójrzcie sami, jak prezentuje się najnowsza zapowiedź!

Wyjątkowa zbiórka funduszy i… sukces!

Pomysł na wykonanie gry o Czarnobylu zrodził się w głowach The Farm 51 jeszcze przed ukazaniem się mini serii na HBO. Polacy musieli jednak zebrać niezbędne środki, aby móc rozpocząć prace nad tak wymagającą i emocjonującą grą. Studio na platformie Kickstarter otrzymało od fanów aż 206 tysięcy dolarów, co na pewno wystarczyło na początek. Autorzy podeszli do realizacji swoich założeń bardzo profesjonalnie. Zeskanowali bowiem cały teren wykluczenia wokół Czarnobyla, by krok po kroku odwzorować nawet najmniejsze detale.

chernobylite

Po obejrzeniu zapowiedzi wielu z Was pewnie zakłada, że produkcja będzie opierała się głównie na „spacerach” po pozostałościach Prypecia. Nic bardziej mylnego! Oryginalne podejście do pomysłu oraz wprowadzenie własnych wątków ma za zadanie wykreować z Chernobylite jako horror. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, mam jednak nadzieję, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych już niebawem.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]