Po ostatnich giereczkowych rozczarowaniach postanowiłem sprawdzić, co ciekawego niesie ze sobą przyszłość.

Najłatwiej byłoby mi powiedzieć, że wkrótce pojawi się sporo ciekawych tytułów. Godnych ogrania, z dobrym game designem, z pomysłem oraz porządnych wykonaniem. Niekoniecznie muszą to być rzeczy we wczesnym dostępie. Po mojej krótkiej, acz rozczarowującej przygodnie z „Frozenheim”, wolałbym, aby były to dokończone gry. Pomyślałem, że może warto odświeżyć sobie jakiś symulator? Steam jest tego pełen. Zresztą sam pisałem o zabawie w mechanika łazików marsjańskich. Nawiasem mówiąc, to całkiem niezła produkcja. Może nie olśniewająca, ale trochę przyjemności ze sobą niesie.

Właśnie wtedy stwierdziłem, że takie symulatory, mają dużo z budowania modeli. Trzeba poznać połączenia pomiędzy elementami, znaleźć te zepsute, a następnie poskładać wirtualny przedmiot w całość. Niezależnie od tego, czy będzie to samochód, mech, czy marsjański łazik. To dlaczego nie zrobić po prostu symulatora składania plastikowych modeli? Nie ukrywam tego, że w ostatnich miesiącach odkopałem swoje narzędzia, a nawet kilka dokupiłem. Dlatego chętnie pograłbym w tytuł, w którym zajmowałbym się wycinaniem części, składaniem jakiegoś pojazdu, malowaniem i nakładaniem kalkomanii. Bez martwienie się o to, co powie moja Żona, widząc kolejne pudełko z modelem.

Miejsca nie mam za dużo, a w cyfrowym świecie mógłbym szaleć! Ku mojemu zdumieniu, ktoś już wpadł na taki pomysł. Mało tego! Jest to polska gra, będzie miała premierę w III kwartale 2021 roku. Tytuł? „Model Builder„.

Skoro jest o składaniu plastikowych pojazdów oraz malowaniu figurek, to uważam, że nazwa doskonale oddaje zawartości. Obejrzałem trailer, zapoznałem się z materiałami prasowymi, rzuciłem okiem na gameplay oraz wpadłem na oficjalnego Discorda. Dowiedziałem się, że w dniu premiery ma być dostępny 40 różnych modeli. Będzie możliwość tworzenia dioram, a twórcy współpracują z firmami rozpoznawalnymi w modelarskim półświatku. Przykład? 20 maja 2021 na Discordzie pojawiła się informacja potwierdzająca to, że w grze znajdą się figurki tworzone przez „Titan Forge„. Bardzo ciekawa rzecz, szczególnie dla osób lubiących gry fabularne i pragnących wzbogacić swoje kampanie. W „Model Builder” będzie można zapoznać się z tymi projektami i je pomalować. Według własnego uznania.

Jestem kiepski w operowaniu farbami, ale chętnie zmierzę się z moimi ograniczeniami w „Model Builder”. Nie będę się martwił o to, że oszpecę swoje mechy.

Jestem kupiony! Serio! Dodałem „Model Builder” do listy życzeń, uważnie obserwuję wiadomości na ich Discrodzie. Czekam na konkretną datę premiery. Uważam, że ta produkcja znajdzie swoją niszę. Dla mnie będzie to okazja do częstszego piłowania plastiku, co prawda będzie to składanie modeli w formie wirtualnej, ale mam nadzieję, że będzie tak samo odprężające, jak to w realu.


Posłuchaj nas!