Umówmy się, „Cyberpunk 2077” od polskiego studia CD Projekt RED nie ma łatwego życia. Pomijając jednak problemy techniczne na konsolach starej generacji, gracze są raczej zadowoleni z doznawania świata, który stworzył polski deweloper.

Twórcy „Cyberpunka” od początku zastrzegali jednak, że, w przeciwieństwie do słynnego „Wiedźmina”, ich najnowsza gra będzie skupiona prawie wyłącznie na rozgrywce z perspektywy pierwszej osoby niczym w popularnych strzelaninach takich jak „Call of Duty”. Wyjątkiem są tylko sekwencje gdy poruszamy się samochodem lub motocyklem – wówczas istnieje możliwość zmiany kamery.

Na YouTube pojawił się jednak filmik, który prezentuje, jak „Cyberpunk 2077” mógłby wyglądać z perspektywy TPS (third-person shooter). Jego autorem jest modder Cineagle.

https://www.youtube.com/watch?v=MM1RXPazRzg

Wideo prezentuje krótką sekwencję, na której V – główna bohaterka (w grze możemy wybrać jako naszą postać mężczyznę lub kobietę) eksploruje pustynny fragment mapy. Efekt został osiągnięty prawdopodobnie dzięki podmianie animacji V na inną postać z gry. Na filmie widać kilka niedoskonałości, ale na pewno daje on solidne wyobrażenie o tym, jak „Cyberpunk 2077” mógłby wyglądać z kamerą „zza pleców”.

Czy gra w takim trybie prezentuje się lepiej? To już pewnie osobiste preferencje. Moim zdaniem jednak nie ujmuje to nic z rozgrywki i wygląda na dość nieskomplikowane w implementacji. Wkrótce na pewno pojawi się więcej modów pozwalających w pełni cieszyć się tą perspektywą.