PlayStation dodaje jednak, że najlepiej będzie grać w „Cyberpunk 2077” na PlayStation 4 Pro lub PlayStation 5. Kolejne patche usprawniające rozgrywkę i łatające poprzednie, tragiczne bugi, będą wychodziły później w ciągu roku.

Felerny tytuł, na który czekaliśmy latami, miał swoją premierę 10 grudnia 2020 r. Zupełnie jakby miniony rok nie dał nam wystarczająco w kość, gra w dniu wydania była niegrywalna. Spadki framerate’u czy liczne crashe i bugi to tylko główne, ale nie jedyne problemy, których doświadczaliśmy przy CP2077.

Cyberpunk 2077 zniknął z PS Store na kilka miesięcy

Nieco później, bo już po tygodniu od premiery „Cyberpunk 2077”, Sony postanowiło wycofać grę ze swojego oficjalnego sklepu PlayStation Store aż do odwołania. Sam CD Projekt Red zachęcał wówczas do korzystania ze zwrotu środków za kupioną grę. PlayStation postawiło wówczas specjalną stronę dedykowaną sprawie, gdzie można było zgłosić reklamację gry.

Ostrzeżenia względem wersji na PS4 od Sony nikogo nie powinny dziwić. CD Projekt Red od czasu wypuszczenia na rynek „Cyberpunk 2077” pozostaje na świeczniku. Ogromne spadki wartości akcji spółki na giełdzie, wściekli akcjonariusze i masa oszukanych graczy doprowadziły do wielu nieprzyjemności dla wydawcy. Na ten moment sytuacja spółki na giełdzie będzie podyktowana ponownym przyjęciem CP2077 w PS Store.

Został zapowiedziany również upgrade tytułu dla najnowszej generacji. Prawdopodobnie dostaniemy go jeszcze w tym roku. Teraz CP2077 jest dostępny na PS5 i Xbox Series X/S jedynie w ramach wstecznej kompatybilności.

Zaliczyłem nockę z… Cyberpunkiem 2077. Sam w to nie wierzę, ale stało się i nie ma moralniaka!


Autorką tekstu jest Patrycja Kowalska.