Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już ponad 9 miesięcy. Po (lekko mówiąc) nieudanym starcie gry, naturalnym wydawało się szybkie naprawienie błędów przez chcące ratować twarz studio CD Projekt RED.

Niestety, nawet teraz – wiele miesięcy po premierze, gracze skarżą się na problemy z tytułem. Co prawda wyeliminowano (albo znacznie poprawiono) lwią część najpoważniejszych błędów, które stały się obiektem żartów i przykładem na to, jak nie robić dużych gier, ale mimo tego dalej rozgrywka wywołuje mieszane uczucia.

Chcieli dobrze, ale wyszło… jak zwykle

Wypuszczony kilka dni temu ogromny, bo zajmujący aż 30 GB patch 1.3 spotkał się z silną krytyką społeczności. Wprawdzie faktycznie prezentuje on bardzo długą listę zmian i usprawnień względem poprzednich wersji, jednak po pierwszych testach graczy okazuje się, że wiele znanych od dłuższego czasu bugów dalej pojawia się w najnowszej aktualizacji. Czyżby było to niedopatrzenie? A może po prostu polskie studio nie potrafi sobie z nimi poradzić?

R E K L A M A

Graczom nie spodobała się też zaoferowana im darmowa zawartość dodatkowa. CDPR postanowiło nagrodzić cierpliwych fanów produkcji:

  • alternatywnym wyglądem dla postaci Johnny’ego Silverhanda,
  • dwiema nowymi kurtkami dla głównego bohatera,
  • nowym pojazdem.

Czy to naprawdę wystarczająco po fatalnej premierze i ponad 9 miesiącach oczekiwania na patcha, który nawet nie naprawia do końca wszystkich istotnych błędów? Przypomnijmy, że przy debiucie „Wiedźmina 3” gracze dostali więcej darmowych DLC już po miesiącu od startu.

Doczekamy się jeszcze multiplayera w Cyberpunk 2077?

Jest jednak drobne światełko w tunelu. Po nowej aktualizacji społeczność szybko odnalazła w plikach gry informacje wskazujące na to, że twórcy pracują nad dwoma dużymi dodatkami fabularnymi, trybem multiplayer (który niedługo przed premierą miał przecież zostać usunięty), a także nad zmianami w silniku gry. Czy to znak, że planem CD Projektu jest zadośćuczynienie w postaci przywrócenia do Cyberpunka wielu funkcji, które zostały usunięte w końcowej fazie tworzenia projektu?

Wprawdzie nie zmienia to faktu, że eliminacja błędów powinna być priorytetem, ale informacje te dają cień szansy, że pociąg z Cyberpunkiem 2077 zostanie jeszcze w tym roku przywrócony na właściwe tory.

Będzie wreszcie lepiej? Aktualizacja 1.3 do Cyberpunk 2077 rozwiązuje szereg problemów – lista zmian