O grze było najgłośniej w sensie pozytywnym – przed premierą. I to na wiele miesięcy przed. Później przyszła seria niepowodzeń, głupich tłumaczeń twórców, aż wreszcie do Cyberpunka 2077 przyległa łatka pozycji nieudanej, niechlujnie przygotowanej, a co najgorsze – przereklamowanej.

Po części rozumiem takie podejście, bo sam byłem krytycznie nastawiony, ale głównie do zachowania CD Projekt RED w pierwszych tygodniach po premierze, kiedy mleko już się wylało i nie można było cofnąć czegoś, co się wydarzyło (przesunąć premiery nawet o rok). Później jednak przysiadłem na spokojnie do gry i ogrywam ją do dzisiaj nie rozumiejąc aż takiego hejtu, jaki na jedną z większych polskich produkcji się wylewa.

Cyberpunk 2077 z DLC jeszcze w lipcu?

Kolejne łatki nie spełniły oczekiwań wielu graczy, którzy na siłę chcą doczekać się gry idealnej. Przyznaję, że gdyby gra wyszła w dniu premiery w takim stanie, jaki mamy dzisiaj – okazałaby się wielkim hitem i próżno byłoby szukać malkontentów. Smród ciągnący się za grą od premiery jest jednak nie do przepędzenia, a szkoda, bo uważam produkcję za grę na miarę naszych czasów z dość zawiłą fabułą, dobrą grafiką (gram głównie na PC w Cyberpunka 2077), a jedynie do niektórych elementów grywalności mógłbym się przyczepić. No cóż.

Wracając jednak do samego DLC – o nim głośno jest już od początku, jednak bardziej niż na dodatek fani wyczekują porządnego patcha. W trakcie jednego ze streamingów, Paweł Sasko (Lead Quest Designer) ujawnił chyba zbyt wiele, bo zapowiedział, że przekaże podczas następnej transmisji „przekaże coś bardziej interesującego”. Wcześniej zostało to dokładniej przedstawione, kiedy Sasko powiedział:

Wystarczy mrugnięcie, DLC zostanie wydane w tym miesiącu

Pokazany w tym czasie w rozgrywce Anders Hellman oczywiście… mrugnął.

Paweł Sasko teases the DLC premiere this month :) from cyberpunkgame

Mając na uwadze, że do końca miesiąca pozostało góra cztery dni, to mogą to być dni wyczekiwane przez fanów Cyberpunka od wielu miesięcy. Miejmy nadzieję, że los się odwróci i Cyberpunk 2077 po fallstarcie zaliczy naprawdę porządny powrót!


Posłuchaj nas!