Customowe klawisze na każdą klawiaturę mechaniczną

Customowe klawisze na każdą klawiaturę mechaniczną

Opublikowano 20.01.2020 8:09 -


Użytkownicy komputerów stacjonarnych niejednokrotnie stają przed ciężkim wyborem dodatkowego osprzętu, niezbędnego do obsługi urządzenia. W tym między innymi mowa o klawiaturze, która stanowi jeden z najważniejszych elementów dla osób wykonujących swoją codzienną pracę na tym sprzęcie. Coraz większa liczba osób preferuje klawiatury mechaniczne, głównie ze względu na wygodę oraz zróżnicowanie sposobów kliknięć. Jednak nie tylko to przemawia na ich korzyść.

Nowoczesny design, ciekawe kształty oraz różnorodne podświetlenie to zaledwie kilka cech, jakie wyróżniają zewnętrzny osprzęt. Kupujący zwracają na nie dość sporą uwagę, ponieważ zależy im nie tylko na komforcie pracy, ale i efektownym wyglądzie. Do tej pory mechaniki uważane były przede wszystkim za obowiązkowe wyposażenie stanowiska graczy. Teraz, montując customowe klawisze w różnych kształtach, można stać się wyznacznikiem największych trendów.

Skąd pomysł na tworzenie własnych klawiszy?

Największą zaletą klawiatury mechanicznej jest możliwość jej konfiguracji. Użytkownicy mogą wybrać między innymi typ klawiszy, doposażenie w klawiaturę numeryczną czy typ oświetlenia RGB. Teraz jednak jeden z użytkowników Twitcha o imieniu Tiny, postanowiła pokazać światu swoje wielkie dzieło. Z miłości do klawiatur i niebanalnego wyglądu stworzyła własną kolekcję przycisków, wykonywanych z gliny polimerowej oraz żywicy.

Tiny zainteresowała się klawiaturami oraz niestandardowymi klawiszami jakiś czas temu, kiedy kolekcjonowała wyjątkowe twory innych artystów z sieci. Doszła do wniosku, że jest to hobby zdominowane znacznie przez mężczyzn, co odzwierciedlały oczywiście klawisze. Młoda artystka postanowiła spróbować swoich sił i pokazać, że można stworzyć także bardziej przyjemne przyciski niż tylko roboty i zombie.

Ciastka, gofry oraz inne customowe klawisze

Wśród projektów Tiny można znaleźć między innymi gofry oblane syropem, Baby Yodę czy burgera, a to dopiero początek. Swoją karierę rozpoczęła stosunkowo niedawno i cały czas się rozwija, co widać po współpracy z Twitchem czy aplikacją TikTok. Jej klawisze również cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bowiem dzięki niej każdy ma możliwość stworzyć klawiaturę mechaniczną według swojej wizji.

Customowe klawisze nie muszą być niewygodne, ich wykonanie to dbałość o najmniejsze detale, dzięki czemu świetnie się je użytkuje. Sprawdźcie dokładną ofertę Tiny TUTAJ.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl