"Cuphead" będzie filmem animowanym

“Cuphead” będzie filmem animowanym

Opublikowano 11.07.2019 20:54 Aktualizacja: 13.06.2020 13:34 -


Światy wszystkich typów tekstów kultury przenikają się już od bardzo dawna. Transmedialność stała się już jednak dzisiaj czymś więcej niż ciekawostką. Coraz częściej, by docenić albo nawet zrozumieć, jeden tekst kultury, trzeba być obytym z innym „nośnikiem” treści. Jednym z przejawów przenikania się mediów może być nowy projekt Netflixa – „The Cuphead Show”.

Cuphead” – gra, którą kojarzy wielu, ale tylko nieliczni mieli dość cierpliwości, by pokonać jej najtrudniejsze poziomy, zadebiutuje jako serial animowany. To kolejny growy projekt Netflixa. Wiemy, że niedługo pojawi się przynajmniej jeszcze jeden – serial na podstawie „Resident Evil”. Na platformie znajduje się też wersja anime gry „Castlevania”.

Jak widać na przykładach, dotychczas Netflix wybierał na swoje growe adaptacje tytuły dużo starsze, które zdążyły się już bardzo wyraźnie zapisać w kulturze. „Cuphead”, chociaż wielokrotnie nagradzany, jest produkcją dopiero dwuletnią. Trzeba przyznać, że StudioMDHR zaliczyło oszałamiający debiut.

cuphead

Fabuła platformówki koncentruje się na perypetiach tytułowego bohatera. Cuphead jest hazardzistą, a to jak wiadomo, nigdy dobrze się nie kończy – w końcu przegrywa nawet własną duszę. By ją odzyskać, protagonista musi odpracować swój dług. Na gracza czeka wiele starć z bossami, których poziom trudności może przyprawić o zawrót głowy. Estetycznie gra nawiązuje do kreskówek z lat 30. XX wieku.

Jak zapowiada Netflix, animacja ma bazować na fabule oryginału. W zaadaptowanych przygodach pojawi się więc zarówno Cuphead, jak i jego brat Mugman. Film ma być produkcją komediową i estetycznie kontynuować dotychczasową strategię twórców. Za projekt odpowiadają: Netflix Animation, King Features Syndicate oraz twórcy „Cupheada” Chad i Jared Moldenhauerowie.

Wieści z Rozładowani.pl