Generatorów pozwalających na przyspieszanie pracy na różne sposoby nigdy za wiele. Mam dziś dla Was kolejny. Tym razem ze strefy developmentu. CSS Grid generator.

Jeśli nie spotkałeś się jeszcze z gridem, to definitywnie zalecam Ci nadrobienie zaległości. Grid to według mnie chyba najpotężniejsze narzędzie aktualnie dostępne dla ludzi odpowiedzialnych za składanie layoutów. Możliwości siatki są ogromne, choć nie jest ona jeszcze głównie używaną metodą. Jak możemy zobaczyć w Can I use Grid jest szeroko wspierany właściwie w każdej nowej przeglądarce. Polecam, można dzięki niemu wyczarować prawdziwe cuda.

css grid

Dobrych generatorów nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli w prosty wizualnie sposób jesteśmy w stanie skrócić sobie czas pracy. Ten generator jest jeszcze o tyle fajny, że przyda się osobom początkującym do nauki.

R E K L A M A

grid generator

Ustawiamy wielkość siatki, którą chcemy stworzyć i zaznaczamy na niej divy. To dość proste. Klikając bardzo kulturalny przycisk Please may i have some code, dostajemy do skopiowania kod siatki, którą sobie wyklikaliśmy.

grid generator 2

O ile w przypadku generowania grida wielkości 3×3 komórki będzie to niezbyt przydatne, o tyle, gdy ilość komórek będzie większa, może nam to oszczędzić nie tyle klepania kodu, ile rozrysowywania schematu, jak te divy poukładać w przestrzeni. CSS Grid Generator znajdziesz tutaj.

To kolejny wpis z serii #narzędziownik, którą od jakiegoś czasu rozbudowuję na DailyWeb. Jeśli jeszcze nie widziałeś innych wpisów z tej kategorii, zerknij tutaj.