Disney opublikował właśnie pierwszy trailer do filmu „Cruella” z Emmą Stone w roli głównej. Trzeba przyznać, że produkcja zapowiada się naprawdę ciekawie.

Jak nietrudno się domyślić po tytule i materiałach marketingowych filmu, „Cruella” będzie opowiadać origin story charakterystycznej czarnej bohaterki animacji „101 dalmatyńczyków”. W roli głównej obsadzono Emmę Stone znaną m.in. z oskarowego filmu „La La Land”. Reżyserem filmu jest Craig Gillespie (“Ja, Tonya”).

Cruella od Disney’a

Akcja produkcji rozgrywać się będzie w Londynie lat 70. w samym środku „punkowej rewolucji”. Główna bohaterka próbuje przebić się w świecie projektantów mody i jednocześnie zaprzyjaźnia się z parą złodziei.

Wkrótce na drodze Estelli (tak dziewczyna ma na imię, zanim stanie się Cruellą) staje inna barwna postać – baronowa von Hellman, legenda świata mody (w tej roli Emma Thompson). Relacja pomiędzy kobietami doprowadza do splotu wydarzeń, który sprawia, że Estella pokazuje swoją prawdziwą twarz i przeradza się w demoniczną Cruellę de Vil.

Z trailera wynika, że klimat filmu może przypominać nieco ostatniego „Jokera” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Nowa Cruella przywodzi na myśl także postać Harley Quinn z „Birds of Prey” i „Suicide Squad”.

Premiera „Cruella” przewidziana jest na 28 maja 2021 roku. Domyślną platformą będzie Disney+.

cruella 2021 disney poster


Posłuchaj nas!