Cóż za fantastyczna wiadomość! Nowy serial w świecie Wiedźmina! Netflix zapowiada "The Witcher: Blood Origin"

Opublikowano 27.07.2020 16:52 -


Najwyraźniej marka i świat Wiedźmina porządnie przypadły Netflixowi do gustu. Najpewniej Netflix widzi w tym również świetny interes, bo po sukcesie pierwszego sezonu serialu "Wiedźmin", platforma ogłasza kolejną produkcje w tymże uniwersum.

W rozesłanej informacji prasowej Netflix zapowiada, że będzie to serial limitowany. Ograniczony do sześciu odcinków opowie o tym, co wydarzyło się tuż przed fabułą pokazaną w serialu "Wiedźmin".

The Witcher: Blood Origin

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzonę w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się. Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Declan de Barra powiedział:

"Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie - jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń. Serial The Witcher: Blood Origin opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina".

Netflix wznawia prace nad drugim sezonem Wiedźmina! Powrót na plan już w sierpniu

Andrzej Sapkowski:

"To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów".

Zdjęcia do The Witcher: Blood Origin odbędą się w Wielkiej Brytanii.

Wieści z Rozładowani.pl