Google zaktualizuje aplikację Mapy i doda w nich wyświetlanie liczby przypadków zachorowań na Covid-19 w miejscu, do którego się wybieramy. To kolejne informacje o Covid-19, które znajdą się w Mapach Google.

Pandemia koronawirusa nas nie opuszcza, niestety. Covid-19 sprawił, że musieliśmy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wszechobecny reżim sanitarny nakazuje, abyśmy zasłaniali twarz i nos maseczkami, a także dezynfekowali ręce. Wszystko po to, aby uchronić siebie i innych przed ewentualnym zakażeniem. Codziennie otrzymujemy informacje o liczbie zakażeń w naszym kraju. Google też stara się pomagać nam w byciu na bieżąco z sytuacją. Można to zauważyć, chociażby po wpisaniu hasła „koronawirus” lub „Covid-19” w wyszukiwarce. Prezentowane są wtedy najnowsze informacje na temat wirusa, statystyki, a także objawy z nim związane.

google maps covid 3

Nowa warstwa danych w Mapach Google

Najnowsza aktualizacja Map Google przyniesie jeszcze jedną nowość związaną z Covid-19. Przed podróżą będziemy mogli sprawdzić, ile przypadków zakażeń koronawirusem znajduje się w lokalizacji, do której się wybieramy. Google zaprezentuje w Mapach dokładnie średnią z ostatnich siedmiu dni na 100 000 osób w obrębie obszaru mapy, który mamy wyświetlony w aplikacji. Ponadto pokazana będzie informacja, czy odnotowuje się w tym obszarze spadek, czy wzrost zachorowań na Covid-19. Ilość przypadków będzie także prezentowana z użyciem kolorów. Co ciekawe, dane będą obejmować 220 krajów, w których Google Maps jest dostępne. Brane będą również pod uwagę podziały administracyjne państw. Żeby móc zobaczyć te dane, należy w aplikacji przejść do ustawień wyświetlania warstw. Tam będzie znajdować się dodatkowa o nazwie „COVID-19 info”.

R E K L A M A

google maps covid 2

Aktualizacja już w tym tygodniu

Google podaje, że prezentowane w Mapach Google dane będą pochodzić m.in. z New York Times czy Wikipedii. Z kolei te źródła mają otrzymywać informacje o liczbie zakażeń koronawirusem od WHO, a także ministerstw zdrowia różnych krajów. Omawianej funkcji możemy spodziewać się już w tym tygodniu na całym świecie. Będzie ona dostępna w Mapach Google na iOS oraz Androidzie.

Źródło: Google


Posłuchaj nas!