Cover video na Facebooku: co zrobić, by wyglądało najlepiej? | DailyWeb.pl
Cover video na Facebooku: co zrobić, by wyglądało najlepiej?

Opublikowano 2 lata temu - 1


Od jakiegoś czasu Facebook umożliwia dodawanie na fanpage'ach zamiast zdjęcia w tle - video. W mojej ocenie to bardzo dobry krok, który w jeszcze większym stopniu umożliwia nam prezentację naszego produktu, czy czegokolwiek innego. Ograniczają nas jedynie wodze kreatywności i wizji tego, w którą stronę chcemy skierować komunikację naszej działalności.

My, na naszym fanpage'u również swego czasu takie video umieściliśmy i wtedy posypały się pytania: jak to zrobić? Jak uzyskać najlepszy efekt? Spieszę więc z odpowiedzią.

Jakie wymiary powinno mieć cover video?

Po pierwsze, musisz pamiętać, że być może nie masz jeszcze możliwości wstawienia video w sekcji cover - Facebook nowości udostępnia stopniowo, Twoja strona mogła więc jeszcze nie doczekać się tej aktualizacji. Aby sprawdzić, czy masz taką możliwość, kliknij na przycisk zmiany cover photo, powinien przemieniać się on z symbolem video. Jest? Ok. Kolejny krok to odpowiednie wymiary: najlepiej wyglądać będą 820x315 lub 820x426. Pamiętaj, żeby istotne treści ograniczyć do rozmiaru około 560x315 - tak sekcja ta kadruje się na smartfonach - reszta jest po prostu ucięta.

Jaką długość powinno mieć cover video?

Cover video powinno trwać od 20 do 90 sekund. Uprzedzając pytania: tak, może być z dźwiękiem. Co ważne, by nasz "okładkowy" film odtwarzał się u innych automatycznie, musisz włączyć automatyczne odtwarzanie filmów na fanpage'u.

Nie ma za co. Dodałeś ciekawy film na swoim fanpage'u? Natknąłeś się na tego typu realizację? Daj mi znać, z chęcią popatrzę!