Wydaje mi się, że sporo osób często widzi na odwiedzanych przez siebie stronach wiele rzeczy, które im się nie podobają lub uważają, że mogłyby wyglądać lepiej. Amino daje nam możliwość przejścia od słów do czynów. Kilka linijek CSSa i…

…można na przykład włączyć sobie w końcu niskie ceny na jednym z elektromarketów ;)

Lub czytać wesołe DailyWeb…

Śmieszki śmieszkami. Można jednak przez nadpisywanie stylów CSS, na które pozwala nam amino, sobie poćwiczyć. Możemy zmienić wielkość fontu, aby nam bardziej odpowiadała, wyłączyć reklamy bez użycia adblocka poprzez ukrywanie boxów po klasach/ID czy też poprawić czytelność.

Sam korzystam od lat z rozszerzenia mystyle, które pozwala na podobne działania. Amino ma jednak kilka dodatkowych funkcji. Style możemy aplikować do konkretnej strony i dla całej domeny. Co najważniejsze, są one synchronizowane, więc będą działać również tam, gdzie jesteśmy zalogowani do Chrome. Nie musimy rzeźbić tylko w CSSie, Amino obsługuje także Sass/SCSS.

Ciekawostka — release notes prowadzi do Twittera. Muszę przyznać, że to pierwszy raz, gdy spotkałem się z takim użyciem. Fajne.

A Ty? Które strony i jak byś zmodyfikował?