Zachowanie prywatności w sieci chyba coraz bardziej nas interesuje. Świadczy o tym, chociażby ostatnia reakcja użytkowników WhatsApp na zmianę regulaminu w tym zakresie, co skutkowało przejściem do konkurencyjnych komunikatorów. Swój mały triumf miała także wyszukiwarka DuckDuckGo, która odnotowała wzrost zapytań. 

WhatsApp wywołał zamieszanie, a teraz przesuwa termin akceptacji regulaminu

Coraz więcej zapytań w wyszukiwarce DuckDuckGo

Kolejnym dowodem na to twierdzenie może być wzrost popularności wyszukiwarki DuckDuckGo. Niektórzy pewnie mogą zapytać, a to istnieją inne metody wyszukiwania niż poprzez Google? Ano istnieją. DuckDuckGo właśnie 11 stycznia, czyli w ubiegły poniedziałek, odnotowała najwyższą liczbę dziennych zapytań. Wyniosła ona 102 251 307. Oczywiście, wynik ten nie ma podjazdu do tego, co dziennie generuje Google, ale to i tak jest ciekawa liczba. Co wyróżnia DuckDuckGo na tle Google? Zasadnicza kwestia – prywatność. Wyszukiwarka ta nie zbiera żadnych danych, które mogłaby potem wykorzystywać, chociażby do atakowania nas reklamami. Nasze wyszukiwania są prywatne. Z ciekawości sprawdziłem, jak sytuacja przedstawia się po wspomnianej dacie 11 stycznia. Na moment tworzenia niniejszego wpisu był podgląd statystyk z całego ubiegłego tygodnia. Oprócz poniedziałku, każdego dnia liczba zapytań przekraczała 90 milionów.

Koniec udawania, że WhatsApp jest oddzieloną od Facebooka aplikacją. Zmiany w regulaminie jasno to pokazują

Jak skorzystać z DuckDuckGo?

Jeśli jesteście zainteresowani wypróbowaniem DuckDuckGo, to udajcie się pod adres – https://duckduckgo.com. W App Store oraz Sklepie Play znajdziecie także aplikację DuckDuckGo Browser. U mnie to domyślna wyszukiwarka, jaką mam ustawioną w przeglądarce Brave.

Źródło: DuckDuckGo


Posłuchaj nas!