Converse będzie robić trampki z recyklingu

Opublikowano 10.07.2019 21:35 Aktualizacja: 11.07.2019 9:24 -


„Life's too short to waste” — głosi napis na podeszwie nowych modeli Converse, wykonanych częściowo z materiałów pochodzących z recyklingu. To jednocześnie zapowiedź nowej, ekologicznej strategii tej firmy.

Buty Converse Chuck Taylor All Star, czyli popularne trampki, to nie tylko kultowy model sneakersów, ale wręcz ikona popkultury. Dawniej grali w nich koszykarze NBA, a i w Polsce doczekały się one rzeszy fanów, choć często nieświadomych, bo design był podrabiany we wschodnich fabrykach.

Obecnie oryginalne „All Stary” są u nas dość częstym widokiem, model jest lubiany przez gwiazdy i w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. Dużą rolę odegrała w tym firma Nike, która kupiła Converse w 2003 r.

Converse renew

Teraz producent „All Starów”, wzorem innych marek sportowych takich jak Adidas, ogłosił, że będzie przechodził na bardziej ekologiczny model produkcji swoich butów. Symbolem tej zmiany jest linia Converse Renew i hasło „Life's too short to waste” (ang. „Życie jest zbyt krótkie, żeby je marnować/żeby śmiecić”).

BQS8Ii6

Converse Renew to tak naprawdę 3 nowe materiały, które będą wchodzić w skład kolekcji: Renew Canvas (100 proc. tworzywa z recyklingu butelek), Renew Denim (przetworzone jeansy zebrane na składowiskach odpadów) i Renew Cotton (odpady z przetwarzania bawełny połączone z poliestrem).

Buty wykorzystujące materiały z recyklingu to modele „All Star” i „Chuck 70s”. Renew Canvas są już dostępne, Denim pojawią się w sierpniu, a Renew Cotton — w przyszłym roku.

Adidas chce, abyś ich nowe buty w kółko oddawał do recyklingu

Converse Renew Canvas można kupić w Polsce m.in. w sklepie Chmielna 20. Kosztują 329 zł za parę.

converse chuck taylor all star renew high top 164918c 5d1f36e1551d8

Wieści z Rozładowani.pl