ConceptD od Acera celuje w twórców i profesjonalistów | #IFA2019

ConceptD od Acera celuje w twórców i profesjonalistów | #IFA2019

Opublikowano 4.09.2019 13:06 -


Podczas targów IFA 2019 w Berlinie Acer położył mocny nacisk na linię ConceptD. To nowy sposób myślenia o mocnych laptopach, które są przeznaczone zarówno dla twórców treści, jak i profesjonalnych użytkowników.

Modele z serii Acer ConceptD wyróżnia przede wszystkim surowy, “kanciasty” design, charakterystyczne pomarańczowe podświetlenie klawiatury oraz zastosowanie kart graficznych Nvidia Quadro. Komputery ConceptD mają sprostać wymaganiom szerokiej gamy użytkowników: od YouTuberów po architektów i inżynierów.

Acer ConceptD Pro 9, 7, 5 i 3

Najpotężniejszym i jednocześnie najbardziej wyróżniającym się sprzętem w serii jest Acer ConceptD Pro 9. Charakteryzuje się on nietypową konstrukcją z systemem obrabianych cyfrowo zawiasów Acer Ezel Aero Hinge. Duży, 17,3-calowy ekran można obracać, wysuwać i rozkładać, a także przymocować go do bazy z klawiaturą. Wyświetlacz ma rozdzielczość 4K, 100% odwzorowania palety RGB i certyfikat Pantone, będzie więc ciekawą propozycją dla grafików i montażystów. Wewnątrz komputera znajdziemy (w najwyższej opcji) procesory i9 i kartę Nvidia Quadro RTX 5000. W komplecie będzie też rysik Wacom. Cena? Od 24 999 zł.

Niższe modele to już bardziej klasyczne laptopy, mobilne stacje robocze ze stajni Acera. ConceptD Pro 7 i 5 występują w wersjach – odpowiednio – 15,6 cala oraz 15,6 lub 17,3 cala. Tu również spotkamy matryce IPS z rozdzielczością 4K, 100% przestrzeni RGB i certyfikatem Pantone oraz karty graficzne Nvidia Quadro RTX i procesor Intel Core i7. Do wyboru są obudowy w kolorze czarnym lub białym, które wyróżniają się ostrymi, ściętymi liniami. Ceny tych modeli zaczynają się od 12 999 zł.

Serię Acer ConceptD Pro zamyka model 3, za który trzeba będzie zapłacić co najmniej 7999 zł. Producent kieruje ten produkt głównie do twórców internetowych, fotografów czy freelancerów. Znajdziemy tu procesor Intel Core i7 wspierany przez kartę Nvidia Quadro T1000. Zaletą tego modelu ma być także cicha praca.

Odświeżone ConceptD 5 i 3 pokazane na IFA 2019

Podczas IFA 2019 ogłoszono również odświeżone wersje Acer ConceptD 5 i ConceptD 3. Pierwszy model występuje w wersjach z ekranem 15,6 lub 17,3 cala, procesorem Intel Core i7 i może być wyposażony w mobilną Nvidię GeForce RTX 2060.

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Z kolei ConceptD 3 ma wyróżniać się minimalistycznym designem, cichą pracą oraz kartą Nvidia GeForce GTX 1060.

Wieści z Rozładowani.pl