Najwygodniejszą metodą na uzyskanie interesującej informacji jest porównanie ich ze sobą. Do tego najprostszym i najbardziej skutecznym narzędziem są tabelki z porównaniami, których pełno w internecie. Jak ją przygotować by wyglądała efektownie i była tym samym efektywna? Można napisać ją ręcznie w HTML + CSS lub skorzystać z generatora o nazwie Compare Ninja.

Narzędzie to w kilku prostych krokach przygotuje nam kod, który można bezpośrednio wstawić do naszej strony, bez konieczności mozolnego pisania znaczników TD /TR. W pierwszej kolejności należy podać informację o nazwie tabeli, ilości produktów i wierszy a następnie za pomocą edycji wizualnej możemy wstawić wybrane wartości.


Po wskazaniu dodatkowo szerokości, możemy przejść do kolejnego kroku, w którym należy podać wartości w każdej komórce z osobna. Do dyspozycji mamy: ikonę zielonego haczyka, czerwonego krzyżyka czy też wartość tekstową wpisaną ręcznie.

Co ciekawe, jeżeli podaliśmy zbyt małą ilość kolumn lub wierszy, nie musimy wracać do pierwszego kroku. Wystarczy za pomocą ikony „+” dodać kolejną komórkę. Narzędzie jest z pewnością godne uwagi, tym bardziej, że oddane jest do dyspozycji zupełnie za darmo. Gorąco polecam.