Ja już przebieram nogami oczekując nowej części.

Należę do tej grupy osób, które na serii Company of Heroes budowały swoją „historię” gier komputerowych. Z tego też powodu sentyment mam ogromny do tego tytułu, a zarówno jedynka, jak i dwójka ograne są przeze mnie kulkukrotnie.

Company of Heroes 2 wydane zostało w 2013 roku i od tamtego czasu cisza w eterze, aż do teraz. Studio Relic Entertainment zapowiedziało właśnie trzecią część, a do tego opublikowano od razu zwiastuny do gry. Już sama zapowiedź robi wrażenie, ale na premierę trzeba nam będzie poczekać do (minimum) końca przyszłego roku. Warto jednak moim zdaniem.

R E K L A M A

Company of Heroes 3 – zwiastun

Jak zapowiadają twórcy gra została rozbudowana nie tylko fabularnie, ale przede wszystkim – graficznie. Otrzymamy zupełnie nowe mapy i – przede wszystkim – nową grywalność, gdzie można będzie budować większe projekty militarne. Nie skupimy się tylko na taktycznej walce, ale także zapewnieniu żołnierzom zaopatrzenia.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że gracze będą mogli doświadczyć Company of Heroes 3 od samego początku fazy pre-alfa i otrzymać ich cenne opinie.

– powiedział Justin Dowdeswell, dyrektor generalny Relic Entertainment.

Od lat współtworzymy grę z naszymi fantastycznymi członkami społeczności, którzy odegrali kluczową rolę w dostarczaniu spójnych i znaczących informacji zwrotnych na każdym etapie procesu tworzenia. Jesteśmy gotowi rozszerzyć ten program na masową skalę z naszymi fanami na całym świecie za pośrednictwem naszego programu rozwoju COH, który był możliwy dzięki fantastycznej platformie Games2Gether firmy Amplitude Studios.

-dodaje.

Gra dostępna jest już we wspomnianej przez Dowdeswella wersji pre-alfa i można w nią zagrać pod tym linkiem.

Zgodnie z zapowiedzią twórców, premiera spodziewana jest na koniec 2022 roku, miejmy nadzieję, że nic się nie przedłuży i będziemy mogli w pełni odpalić grę już za półtora roku.