Commuter Trucker została zaprojektowana z myślą o rowerzystach, a jej głównym zadaniem jest umożliwienie sterowania smartfonem za pomocą gestów. Inteligentną kurtkę po raz pierwszy zobaczyliśmy w ubiegłym roku podczas konferencji Google I/O – teraz sprzęt trafia na rynek.

Commuter Trucker wyposażono w technologię Google Jacquard i uszyto z materiału czułego na dotyk i nacisk. Mechanizm, który czyni jeansową kurtkę inteligentną, ukryto w lewym mankiecie w postaci odpinanego klipsa. Dzięki niemu możemy sterować funkcjami smartfona, dotykając jedynie rękawa. Urządzenie potrafi rozpoznać cztery gesty. Za pomocą specjalnej aplikacji każdemu z nich możemy przypisać dowolne działanie, na przykład włączanie nawigacji, sterowanie odtwarzaczem muzyki oraz odbieranie i odrzucanie połączeń – czyli to, co z powodzeniem może zapewnić nam smartwatch. Zwłaszcza, że cena kurtki dorównuje kwotom, za które możemy kupić bardzo dobry, inteligentny zegarek. Commuter Trucker kosztuje 350 dolarów. Na filmie pokazano niektóre z możliwości nowego gadżetu:

R E K L A M A

Kurtka ma przede wszystkim zapewnić komfort i bezpieczeństwo rowerzyście. Co ważne, można ją prać tak, jak inne ubrania – wystarczy odpiąć elektroniczny moduł.

Commuter Trucker to ciekawy gadżet… i chyba tylko tyle – przynajmniej w tej cenie i w czasach, kiedy niemal każdym smartfonem możemy sterować głosowo, a łącząc go ze smartwatchem, otrzymać wachlarz funkcji podobnych do oferowanych przez kurtkę Google’a i Levi’sa. Jak dużo osób skusi się na tego typu wearable będzie można się przekonać na przełomie września i października. Na początku Commuter Trucker pojawi się w kilku sklepach stacjonarnych firmy Levi’s, później będzie można kupić ją przez internet.


Autorką wpisu jest Justyna Smoleńska.