Zasada działania serwisu jest dość prosta. Należy podać adres internetowy, strony na którą zamierzasz nanieść swoje uwagi, następnie po wczytaniu jej przez serwis Coment.me, udostępniony zostanie panel edycji.

comentme

Po ukończeniu wystarczy skopiować link z paska adresu lub wykorzystać wbudowane narzędzie do udostępniania (Facebook, Tumblr, email etc.). Szkoda tylko, że twórcy nie przewidzieli kopiowania samego adresu, ot najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze. Całość pod moim Chrome działa względnie dobrze, prócz wrażenia delikatnych opóźnień – szczególnie przy rysowaniu.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także cofanie zmian, za pomocą ikony strzałki – doskonale wszystkim znanej.  Gdyby Wam nie odpowiadała forma nanoszenia zmian, zawsze można wykorzystać dostępne wtyczki do Chrome czy Firefox, które z pewnością będą działać nieco sprawniej.

Coment.me nie można rozpatrywać w kategorii narzędzi innowacyjnych, niemniej jest ono bardzo użytkowe i z pewnością wygodne, szczególnie dla osób, które nie do końca umieją władać edytorem graficznym lub zwyczajnie nie mają na to chęci ;-)