Obecnie rynek kryptowalut stał się bardziej rozdrobniony niż kilka lat wcześniej. Co spowodowało taką kolej rzeczy?

O kryptowalutach słów kilka

Początki kryptowalut możemy datować na rok 2008, wtedy właśnie pojawiły się pierwsze kryptowaluty jak Haschcash czy Bit Gold. Słynny manifest Satoshiego Nakamoto również został ogłoszony w tym roku, a najpopularniejsza kryptowaluta, czyli Bitcoin pojawiła się na rynku rok później. Rok 2009 obfitował w wiele „bitcoinowych” wydarzeń, wykopano pierwszy blok oraz odnotowano pierwszą transakcję.

Obecnie za jednego Bitcoina zapłacimy ponad 150 tys. złotych, chociaż kilka lat temu jego wartość nie była tak wysoka. Warto wspomnieć, że rynek kryptowalut nie samym Bitcoinem stoi, wśród popularnych wirtualnych pieniędzy swoje miejsca mają między innymi: Ethereum czy Litecoin, a jest to tylko początek listy! Popularność Bitcoina spowodowała powstanie kolejnych kryptowalut, obecnie pojawia się ich coraz więcej, co chwilę jesteśmy świadkami premier kolejnych.

Rynek kryptowalut: najpopularniejsze kryptowaluty

Bardzo duże rozdrobnienie na rynku kryptowalut daje nam wiele możliwości lokowania swojego kapitału. Strategia inwestowania może się różnić, możemy inwestować w stosunkowo młode kryptowaluty oraz liczyć na ich szybki wzrost lub lokować kapitał długookresowo, stawiając na wirtualne pieniądze istniejące już dłuższy czas. Jakie kryptowaluty możemy zaliczyć do tych najpopularniejszych?

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Ripple
  • Lite

Wskazane wyżej kryptowaluty mają już ugruntowaną pozycję na rynku oraz są walutami stosunkowo stabilnymi. Możemy więc być pewni, że notowania tych właśnie kryptowalut nie zaskoczą nas żadnym mocnym akcentem w najbliższym czasie.

Bitoin, Ethereum, Ripple – gdzie mogę sprawdzić notowania?

Internet obfituje w wiele stron, gdzie możemy sprawdzić obecne notowania giełdy kryptowalut. Jedną z nich jest coinjournal. Właśnie tam możemy sprawdzić notowania interesujących nas kryptowalut, nie tylko tych najpopularniejszych, ale również mniej popularnych. Strona jest bardzo funkcjonalna oraz przejrzysta dla użytkownika. Na stronie głównej widnieją obecne notowania oraz odnośniki, które przeniosą nas na stronę umożliwiającą nam handlowanie kryptowalutami.

Najpopularniejsze kryptowaluty: która jest najdroższa?

Odpowiedź na zadane pytanie jest bardzo prosta. Każda osoba posiadająca elementarną wiedzę na temat wirtualnych pieniędzy będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Bitcoin jest obecnie najpopularniejszą oraz najdroższą kryptowalutą. Czy jakakolwiek inna może go dogonić lub chociaż zbliżyć się wartością? Patrząc na obecną sytuację, możemy być pewni, że nie nastąpi to w krótkiej perspektywie. Waluta ustępująca miejsca tylko Bitcoinowi – czyli Ethereum – traci grubo ponad  100 tys. złotych. Jak więc przedstawiają się notowania?

  1. Bitcoin – ok. 175 tys. złotych
  2. Ethereum – ok. 12 tys. złotych
  3. Ripple – ok. 4,5 tys. złotych
  4. Lite – ok. 0,5 tys. złotych

Nie zapominajmy też, że wartość niektórych kryptowalut może wynikać z ich specyfikacji, powinniśmy wziąć to pod uwagę, jeżeli chcemy decydować się na inwestowanie właśnie w kryptowaluty.

Gdzie mogę inwestować w kryptowaluty?

Możliwości jest naprawdę wiele. Możemy działać na własną rękę z własnym portfelem lub posiłkować się różnego rodzaju stronami, poświęconymi tej tematyce. Pomocne mogą się również okazać różnego rodzaju platformy inwestycyjne oferujące możliwość inwestowanie także w kryptowaluty. Możemy wskazać takie podmioty jak eToro, czy Plus500. Korzystanie z nich jest idealną opcją dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę. Rejestracja jest dziecinnie prosta. Pamiętajmy tylko, że musimy mieć skończony osiemnasty rok życia, ponieważ przy rejestracji poproszeni będziemy o wysłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego, aby nasz profil mógł zostać zweryfikowany.


Artykuł sponsorowany, dostarczony przez partnera.


Posłuchaj nas!